Δεν γίνονται αυτά: Ματς στην Τσεχία ολοκληρώθηκε με σκορ 9-5, στο ημίχρονο ήταν 2-1

Ζλιν και Μλάντα Μπόλεσλαβ

© Twitter

Τζιοβάνι Ζάκαρη 19:07 - 21.10.2023

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Ζλιν και Μλάντα Μπόλεσλαβ ολοκληρώθηκε με το ασύλληπτο 9-5, σε ένα παιχνίδι το οποίο μέχρι το 45' ήταν 2-1.

Μία πρωτοφανή έκβαση είχε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ζλιν και Μλάντα Μπόλεσλαβ, για την 12η αγωνιστική του τσεχικού πρωταθλήματος. Ένα παιχνίδι το οποίο μέχρι το 45' ήταν 2-1, εν τέλει ολοκληρώθηκε με σκορ 9-5 υπέρ της φιλοξενούμενης.

Πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, είχαν ήδη έρθει τα πάνω-κάτω στον αγωνιστικό χώρο. Η Μλάντα είχε το προβάδισμα από το 11' έως το 13', η Ζλιν έκανε την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά και η ισοπαλία ήταν κοντά στο 39' με τον Τζάουο να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ότι έγινε όμως σε αυτό το διάστημα, δεν μπορούσε να συγκριθεί με το δεύτερο 45λεπτο.

Στο 41' οι γηπεδούχοι σκόραραν για το 3-1', πιστεύοντας πως η νίκη είναι κοντά. Έκαναν λάθος. Με γκολ στο 48', στο 51', στο 53' και στο 60', η Μλάντα Μπόσεσλαβ πέτυχε ανατροπή στην ανατροπή κάνοντας το 3-5. Από εκεί και έπειτα ακολούθησε η... βροχή των γκολ. Στο 64' έγινε το 4-5, στο 78' το 4-6, στο 83' το 4-7, στο 85' το 5-7, στο 87' το 5-8 και στο 90+5' το τελικό 5-9.

Ήταν στημένο; Η ύποπτη ενέργεια του Τονάλι στο Νιούκαστλ – Άστον Βίλα με την οποία είδε κίτρινη κάρτα! (vid)
PREMIER LEAGUE

20:58 - 16.10.2023

Η κίτρινη κάρτα που είχε δει ο Σάντρο Τονάλι σε... νεκρό χρόνο στο Νιούκαστλ - Άστον Βίλα έχει γίνει viral μετά τη συμμετοχή του Ιταλού μέσου σε παράνομο στοιχηματισμό.

Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα που ηττήθηκε είναι η τελευταία της κατηγορίας, ενώ αυτή που νίκησε καταλαμβάνει την 5η θέση. Για την ιστορία, αυτό το σκορ αποτελεί ρεκόρ στο τσεχικό πρωτάθλημα.