Χατ τρικ ο γιος του Μαρσέλο σε 20 λεπτά και νίκη της Ρεάλ κόντρα στην Ατλέτικο (vid)

Ο Μαρσέλο και τα παιδιά του/ ©Intime

Ελένη Ανδρικοπούλου 10:05 - 19.01.2023 / Ανανεώθηκε: 19:49 - 19.01.2023

Ο γιος του Μαρσέλο, Έντζο ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην νίκη της Ρεάλ Κ14 με 5-2 στο ντέρμπι με την Ατλέτικο.

«Τρελαίνει» κόσμο ο γιος του Μαρσέλο. Ο Έντζο Άλβες σημείωσε χατ τρικ στην αναμέτρηση της Ρεάλ Μαδρίτης Κ14 με την Ατλέτικο Μαδρίτης, που διεξήχθη προπονητικό κέντρο των «ροχιμπλάνκος» και η «βασίλισσα» επιβλήθηκε με 5-2.

Ο 13χρονος γιος του Βραζιλιάνου σταρ του Ολυμπιακού αγωνίζεται ως επιθετικός και ήδη τα πρώτα του δείγματα προμηνύουν πως μπορεί να πετύχει σπουδαία πράγματα στην καριέρα του. Ο Έντζο χρειάστηκε μόλις 20 λεπτά για να στείλει τρεις φορές την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Τη φετινή σεζόν ο νεαρός επιθετικός της Ρεάλ Μαδρίτης μετρά 19 γκολ και είναι ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας. Ο Έντζο έχει μοιράσει, επίσης τέσσερις ασίστ σε εννιά αγώνες πρωταθλήματος.

var disqus_config = function () { this.callbacks.onNewComment = [function(comment) { trackCommentGA4(comment); }]; }; (function() { var d = document, s = d.createElement('script'); s.src = 'https://www-sportal-gr.disqus.com/embed.js'; s.setAttribute('data-timestamp', +new Date()); (d.head || d.body).appendChild(s); })(); function trackCommentGA4(comment) { window.dataLayer = window.dataLayer || []; window.dataLayer.push({ event: 'submit_comment', form_state: 'success', method: 'cms' }); }