«Καθάρισε» εύκολα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, 2-0 την Έβερτον

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπέτις

Photo by Shaun Botterill/Getty Images

Τζιοβάνι Ζάκαρη 16:25 - 08.04.2023 / Ανανεώθηκε: 16:31 - 08.04.2023

Σε ένα από τα πιο εύκολα παιχνίδια της φετινής της χρονιάς, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε της Έβερτον και πήρε το τρίποντο με σκορ 2-0.

Σαν σε προπόνηση, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε της Έβερτον με 2-0 και πέρασε ένα από τα πιο εύκολα απογεύματα της φετινής της χρονιάς. Χαρακτηριστικό παράδειγμα πως μέχρι το ημίχρονο οι «Κόκκινοι Διάβολοι» είχαν συνολικά 21 (!) τελικές.

Μόλις στο 12ο λεπτό ο Άντονι... χτύπησε το καμπανάκι στους φιλοξενούμενους, με το σουτ του να καταλήγει στο δοκάρι. Το γκολ ήρθε τελικά στο 36ο λεπτό από τον ΜακΤόμινεϊ, ο οποίος νίκησε τον Πίκφορντ με ένα πολύ όμορφο σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τεν Χαχ δεν έριξε τις «στροφές» της και τελικά το 2-0 ήρθε στο 71'. Ο Ράσφορντ τροφοδότησε τον Μαρσιάλ και εκείνος με μία ωραία προσπάθεια διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του αγώνα.