Έξω φρενών ο Κριστιάνο Ρονάλντο με τον διαιτητή - Κλώτσησε την μπάλα και είδε κίτρινη κάρτα (vid)

Κριστιάνο Ρονάλντο

© prtscr

Sportal newsroom 19:20 - 14.03.2023

Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου του ματς της Αλ Νασρ με την Άμπχα ο Κριστιάνο Ρονάλντο έγινε έξαλλος με την απόφαση του διαιτητή να σφυρίξει τη λήξη και να κόψει αντεπίθεση του.

Μπορεί η Αλ Νασρ να είχε το προβάδισμα από τα πρώτα 12 δευτερόλεπτα του αγώνα με την Άμπχα, όμως το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με άσχημο τρόπο για τον Κριστιάνο Ρονάλντο, που έφυγε εξοργισμένος για τα αποδυτήρια.

Αυτό γιατί ενώ ο Πορτογάλος σούπερ σταρ έβγαινε σε αντεπίθεση της ομάδας του, όμως ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Έτσι, ο «CR7» έγινε έξω φρενών και φρόντισε να το δείξει με άσχημο τρόπο.

Συγκεκριμένα, ο 38χρονος επιθετικός κλώτσησε την μπάλα μακριά και αντίκρισε την κίτρινη κάρτα για τη συμπεριφορά του, ενώ στη συνέχεια «στόλισε» με... γαλλικά τον ρέφερι.

Πάντως, η Αλ Νασρ πήρε τη νίκη, επικρατώντας με σκορ 3-1 της Άμπχα, παρόλο που ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν βρήκε ποτέ τον δρόμο προς τα δίχτυα.