«Σεφτέ» στις νίκες για την Επισκοπή επί της ΑΕΚ Β', ο Λινάρδος «καθάρισε» τον Ολυμπιακό Β'

Παίκτες Επισκοπής

Τζιοβάνι Ζάκαρη 16:55 - 11.03.2023 / Ανανεώθηκε: 17:13 - 11.03.2023

Την πρώτη της φετινή νίκη στη Super League 2 πέτυχε η Επισκοπή επικρατώντας με 1-0 της ΑΕΚ Β'. Την ίδια ώρα, ο Λινάρδος έδωσε το τρίποντο στην Παναχαϊκή, η οποία νίκησε τον Ολυμπιακό Β'.

Την πρώτη της φετινή νίκη πήρε η Επισκοπή, προκαλώντας τους έξαλλους πανηγυρισμούς του Κώστα Ανυφαντάκη και των ποδοσφαιριστών. Η ομάδα του Ρεθύμνου επικράτησε με 1-0 της ΑΕΚ Β' και με αυτόν τον τρόπο πήρε το παρθενικό της τρίποντο, στο ματς της 14ης αγωνιστικής της Betsson Super League 2.

Το σκορ άνοιξε στο 49ο λεπτό ο Αλέξης Κούτσιας με ωραίο σουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι προσπάθησαν με τον Αμπαφού, του οποίου η προσπάθεια σταμάτησε όμως στο οριζόντιο δοκάρι.

Την ίδια ώρα, η Παναχαϊκή πήρε σημαντική νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Β', στην προσπάθεια που κάνει για άνοδο στη Stoiximan Super League. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Λινάρδος, ο οποίος με σουτ άνοιξε το σκορ στο 21'.

Στο 64ο λεπτό ο ίδιος εκτέλεσε πέναλτι, ο Στουρνάρας το απέκρουσε σε πρώτο χρόνο, όμως ο επιθετικός πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 2-0. Οι «ερυθρόλευκοι» το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 75' με τον Κωστή.