Ο Απόλλων Λάρισας έχανε 6-0, έμεινε με έξι παίκτες και το ματς με τον Ηρακλή διακόπηκε στο 60'

Οι παίκτες του Απόλλωνα Λάρισας

©intime

Sportal newsroom 16:38 - 12.03.2023 / Ανανεώθηκε: 16:41 - 12.03.2023

Ο αγώνας του Ηρακλή με τον Απόλλωνα Λάρισας διακόπηκε στο 60', καθώς η θεσσαλική ομάδα έμεινε με έξι παίκτες.

Άλλο ένα περίεργο περιστατικό έγινε σε αγώνα της Super League 2. Συγκεκριμένα ο Ηρακλής φιλοξενούσε τον Απόλλωνα Λάρισας στο Καυτατζόγλειο για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα του «Γηραιού» στο πρώτο ημίχρονο είχε πετύχει έξι τέρματα μέχρι το 42' και ουσιαστικά είχε «κλειδώσει» τη νίκη.

«Σεφτέ» στις νίκες για την Επισκοπή επί της ΑΕΚ Β', ο Λινάρδος «καθάρισε» τον Ολυμπιακό Β'
SUPER LEAGUE 2

16:55 - 11.03.2023

Την πρώτη της φετινή νίκη στη Super League 2 πέτυχε η Επισκοπή επικρατώντας με 1-0 της ΑΕΚ Β'. Την ίδια ώρα, ο Λινάρδος έδωσε το τρίποντο στην Παναχαϊκή, η οποία νίκησε τον Ολυμπιακό Β'.

Στο 60ο λεπτό όμως το παιχνίδι διακόπηκε. Οι παίκτες του Απόλλωνα Λάρισας αποχώρησαν από τον αγώνα, καθώς δεν είχαν αντικαταστάτες, αφού οι περισσότεροι είχαν τραυματιστεί. Ως αποτέλεσμα αυτού η θεσσαλική ομάδα έμεινε με έξι παίκτες, ο αγώνας διακόπηκε και το παιχνίδι δόθηκε στον σύλλογο της Θεσσαλονίκης.

Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που συνέβη κάτι τέτοιο τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα της Super Leage 2. Συγκεκριμένα σε έναν αγώνα μεταξύ της ΑΕΚ Β' και του Ηροδότου, οι παίκτες της κρητικής ομάδας είχαν κατέβει με μόλις έξι παίκτες με αποτέλεσμα το παιχνίδι να μην ξεκινήσει ποτέ.