Παράπονα της ΑΕΚ για τη διαιτησία του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό

Ο Αλέξης Αλεξίου / © Intime

Sportal newsroom 23:00 - 14.01.2023

Παράπονα από τη διαιτησία του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για τη Volleyleague γυναικών είχε η ΑΕΚ.

Η ερασιτεχνική ΑΕΚ είχε παράπονα από τη διαιτησία του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για τη δωδέκατη αγωνιστική της Volleyleague γυναικών. Η Ένωση προηγήθηκε με 2-0, η ομάδα του Πειραιά ισοφάρισε σε 2-2 με τη νίκη να καταλήγει στα χέρια της ομάδας του Οτσάλ μετά από θρίλερ στο τάι μπρέικ.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο πρόεδρος της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ, Αλέξης Αλεξίου, πήγε στους διαιτητές και σε κόσμιο τόνο, εξέφρασε παράπονα για κάποια σφυρίγματα τους. «Κάνατε σοβαρά λάθη εναντίον μας, ειδικά στο 4ο σετ», τους είπε χαρακτηριστικά.

Γενικότερα, στην ΑΕΚ θεωρούν ότι το τέταρτο σετ όπου έγινε το 2-2 διαμορφώθηκε από διαιτητικά λάθη υπέρ του Ολυμπιακού. Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Μυλωνάκης και ο Μιχάλης Κουτσούλας.