Η απίθανη ανατροπή του Ολυμπιακού στο τρίτο οκτάλεπτο: Κάλυψε διαφορά πέντε τερμάτων (vid)

Sportal newsroom 20:51 - 26.09.2023

Ο Ολυμπιακός έδειξε τεράστια ψυχικά αποθέματα στον αγώνα κόντρα στη Γιουγκ για το Champions League πόλο ανδρών.

Μία απίθανη ανατροπή έκανε ο Ολυμπιακός στο ματς κόντρα στη Γιουγκ στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League πόλο ανδρών. Το ματς δεν κυλούσε καλά για τους Πειραιώτες από το ξεκίνημα αφού βρέθηκαν να κυνηγούν μεγάλες διαφορές.

Η Γιουγκ προηγήθηκε με 1-4 στο πρώτο οκτάλεπτο και συνέχισε να ανοίγει την ψαλίδα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 4-9 στο τρίτο οκτάλεπτο με τέρμα του Γκρούγκεβιτς. Σε εκείνο το σημείο ο Ολυμπιακός έδειξε αντίδραση και μείωσε σε 6-9 με τον Παπαναστασίου και τον Γκίλλα.

Οι Κροάτες πήραν και πάλι προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων (6-10) με τον Γιόκοβιτς στον παίκτη παραπάνω, τέσσερα περίπου λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου. Τότε, ο Ολυμπιακός έκανε μία απίθανη ανατροπή με τους... Χιώτες να αναλαμβάνουν δράση.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας στο Sportal για Σλούκα, Μίροτιτς, Αταμάν και… δολοφονία χαρακτήρων: «Εμείς τερματίσαμε πρώτοι, ο Παναθηναϊκός 17ος - Δεν έχουμε ίδια αφετηρία»
ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

20:00 - 26.09.2023

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας σε μια απολαυστική συνέντευξη στο Sportal! Ο Βεζένκοφ, ο Σλούκας, ο Μίροτιτς, ο Αταμάν, ο Παναθηναϊκό, ο Μπραζντέϊκις και η... δολοφονία χαρακτήρων την οποία έχει αναγκαστεί να υπομείνει, σε 11 λεπτά... γεμάτα μπάσκετ (και όχι μόνο).

Με τρία γκολ του Φουντούλη και ένα του Γκίλλα η ομάδα του Πειραιά ισοφάρισε σε 10-10 στο φινάλε του τρίτου οκταλέπτου. Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι και εκεί ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη.