ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ PLAYOFFS TOY NATIONS LEAGUE
EURO

2024-03-21T19:30:00+00:00

LIVE ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ PLAYOFFS TOY NATIONS LEAGUE

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal την εξέλιξη των αγώνων για τα ημιτελικά των playoffs του Nations League, με στόχο το εισιτήριο για τα τελικά του Euro 2024.

Αυτή είναι η Santa Claus FC, η πιο χριστουγεννιάτικη ομάδα του Άγιου Βασίλη (vid)
REST OF THE WORLD

2023-12-25T08:30:03+00:00

Η φινλανδική πόλη Ροβανιέμι, που βρίσκεται μόλις 10 χιλιόμετρα από τον Αρκτικό Κύκλο, στη Λαπωνία της Φινλανδίας, έχει τη δική της ποδοσφαιρική ομάδα αφιερωμένη στον Άγιο Βασίλη.

Η πιο... ρομαντική ιστορία: Το Σαν Μαρίνο έχασε αλλά σκόραρε για 3ο σερί ματς και το πανηγύρισε σαν νίκη (vid)
EURO

2023-11-21T08:27:37+00:00

Το Σαν Μαρίνο, το οποίο η FIFA κατέταξε ως το έθνος με τη χειρότερη κατάταξη στον κόσμο, έγραψε ιστορία κόντρα στη Φινλανδία σκοράροντας για τρίτο σερί εντός ματς!

Στα τελικά του Euro η Αλβανία παρά την ισοπαλία - Έμεινε «ζωντανό» το Καζακστάν με τη νίκη επί του Σαν Μαρίνο
EURO

2023-11-17T18:57:32+00:00

Η Αλβανία πήρε τον βαθμό κόντρα στη Μολδαβία (1-1) και παράλληλα εξασφάλισε το εισιτήριο για το Euro 2024. Το Καζακστάν λίγο νωρίτερα επικράτησε με 3-1 του Σαν Μαρίνο και παραμένει «ζωντανό» για την υπόθεση πρόκριση.

ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ - ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ
EURO

2023-10-17T15:45:00+00:00

LIVE ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ - ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ της Φιλανδίας με το Καζακστάν για την 8η αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024.

Εντυπωσιακός Σπόραρ: Κέρδισε πέναλτι και έδωσε ασίστ στο πρώτο ημίχρονο για τη Σλοβενία (vid)
EURO

2023-10-14T17:10:41+00:00

Ο Άντραζ Σπόραρ έχει συνεισφέρει τα μέγιστα στο προβάδισμα της Σλοβενίας επί της Φινλανδίας, όντας εκείνος ο οποίος κέρδισε το πέναλτι για 1-0 του Σέσκο και δίνοντας στον ίδιο παίκτη ασίστ, για το δεύτερο τέρμα της ομάδας του.

«Διπλό» πρωτιάς για τη Δανία - Επιστροφή στις νίκες για το Μαυροβούνιο με γκολ Γιόβετιτς στις καθυστερήσεις
EURO

2023-09-10T18:01:01+00:00

Η Δανία επικράτησε επί της Φινλανδίας με 1-0 και ανέβηκε στη πρώτη θέση του όγδοου ομίλου. Την ίδια ώρα το Μαυροβούνιο επέστρεψε στις νίκες, χάρη στο γκολ του Στέφαν Γιόβετιτς στις καθυστερήσεις.

Με πρωταγωνιστή τον Άντμαν η Φινλανδία παρέμεινε στη κορυφή - Έσωσε το βαθμό στις καθυστερήσεις η Λιθουανία
EURO

2023-09-07T18:00:00+00:00

Χάρη στο γκολ του Όλιβερ Άντμαν, η Φινλανδία επικράτησε κόντρα στο Καζακστάν και παρέμεινε στη κορυφή του όγδοου προκριματικού ομίλου του Euro 2024 με 12 βαθμούς. Σε παιχνίδι που διεξήχθη αργότερα η Λιθουανία πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις κόντρα στο Μαυροβόνιο,