Στέφανος Τσιτσιπάς

© φωτογραφία αρχείου Intime

LIVE ΤΖΑΡΙ - ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ (2-0 ΣΕΤ)

Πηνελόπη Παπαδήμου 17:17 - 21.06.2023 / Ανανεώθηκε: 19:34 - 21.06.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη του αγώνα του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Νικολάς Τζάρι για τον δεύτερο γύρο του τουρνουά του Χάλε.

2ο σετ 7-5

• Ο Τζάρι κρατάει το σερβίς του και παίρνει τη νίκη με 2-0 σετ.
  • Μπρέικ! Ο Τζάρι κάνει το 6-5 και θα σερβίρει για να πάρει τον αγώνα
  • Αντέχει την πίεση ο Τζάρι και κρατάει το σερβίς του για το 5-5
  • Ο Τσιτσιπάς αντιμετώπισε με επιτυχία μπρέικ πόιντ και κρατάει για το 4-5. Ο Τζάρι θα σερβίρει υπό πίεση
  • Love service game για τον Τζάρι και 4-4
  • Χάνει την επιστροφή στο φιλέ ο Τζάρι και 3-4 μπροστά ο Τσιτσιπάς. Χωρίς μπρέικ μέχρι στιγμής στο δεύτερο σετ.

• Οι δύο τενίστες κρατάνε το σερβίς τους για το 2-2 στο τάι μπρέικ
  • Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο αφού ο αντίπαλός του είχε διπλό σετ πόιντ. Ο Έλληνας τενίστας με μεγάλο σερβίς κράτησε και ισοφάρισε 6-6. Στο τάι μπρέικ θα κριθεί το πρώτο σετ
  • Love service game για τον Τζάρι και 6-5. Ο Τσιτσιπάς θα σερβίρει εκ νέου για να μείνει στο σετ.
  • Ο Τζάρι σερβίρει πρώτος στο ματς
  • Οι δύο τενίστες έχουν από μία νίκη στο head to head. Η πιο πρόσφατη αναμέτρησή τους ήταν φέτος στο τουρνουά του Μόντε Κάρλο με τον Στέφανο Τσιτσιπά να παίρνει τη νίκη στα δύο σετ.
  • Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κοντράρεται με τον Νικολάς Τζάρι στον δεύτερο γύρο του τουρνουά του Χάλε.