Ο πόντος που έστειλε τον Τσιτσιπά στον τελικό του Australian Open (vid)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς/©ΙΝΤΙΜΕ

Sportal newsroom 09:37 - 27.01.2023 / Ανανεώθηκε: 09:38 - 27.01.2023

Στο τέταρτο σετ δεν έχασε την ευκαιρία ο Στέφανος Τσιτσιπάς και με ένα πολύ καλό σέρβις στο οποίο δεν είχε ενδεδειγμένη επιστροφή ο Χατσάνοφ, κατάφερε να τελειώσει το ματς με τον Ρώσο.

Μπορεί να έδωσε… σασπένς στο ματς κόντρα στον Κάρεν Χατσάνοφ, αλλά ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε στο τέταρτο σετ να μην αφήσει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Ρώσο αντίπαλό του και έφτασε στη νίκη με 3-1.

Στο τρίτο σετ αν και βρέθηκε σε θέση να σερβίρει για το ματς, ενώ και στο τάι-μπρέικ είχε δύο ματς-πόιντ, ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει τη δουλειά, ωστόσο παρουσιάστηκε απόλυτα συνεπής στο ραντεβού του για τον πρώτο τελικό της καριέρας του στο Australian Open.

Στέφανε, σήκωσέ το!
AUSTRALIAN OPEN

09:05 - 27.01.2023

Έτοιμος για κούπα! Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αντεπεξήλθε στην πίεση του Καρέν Χατσάνοφ, επικράτησε με 6-7(2), 4-6, 7-6(6), 3-6 και προκρίθηκε στον τελικό του Australian Open για πρώτη φορά στην καριέρα του.

Δείτε το match-point που τελικά τον έστειλε στον τελικό, σε ένα σέρβις στο οποίο δεν είχε ουσιαστική απάντηση ο Ρώσος τενίστας.