Aπίστευτο buzzer beater από το... σπίτι του ο Γκούντουριτς (vid)

Μάρκο Γκούντουριτς

Ss

Sportal newsroom 21:03 - 09.06.2023 / Ανανεώθηκε: 21:34 - 09.06.2023

Ο Μάρκο Γκούντουριτς σημείωσε ένα απίθανο buzzer beater στο ημίχρονο της αναμέτρησης της Εφές με τη Φενέρ.

Η Εφές υποδέχεται τη Φενέρ στον τέταρτο ημιτελικό του πρωταθλήματος Τουρκίας και με νίκη παίρνει το εισιτήριο για τους τελικούς, αφού ήδη προηγείται με 2-1.

Η ομάδα του Αταμάν είχε κάνει break στο δεύτερο ματς της σειράς και πλέον βρίσκεται μια νίκη μακριά από τους τελικούς. Στο game 4 της σειράς, οι παίκτες της Εφές βρέθηκαν να χάνουν με 16-20 στο δεκάλεπτο, όμως η 2η περίοδος τους βρήκε πιο συγκεντρωμένους και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι και διαφορά μέχρι και δέκα πόντους.

Ωστόσο, λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου η Φενέρ με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να μειώσει στους 4 πόντους. Για να συμβεί αυτό, χρειάστηκε ο Γκούντουριτς να το βάλει από το... σπίτι του! Ο παίκτης της Φενέρ έγραψε τον επίλογο του ημιχρόνου με ένα απίθανο σουτ που θα θυμούνται για καιρό οι φίλοι του μπάσκετ.