Δοκιμασία στη Μύκονο για τον Πανιώνιο - Το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής και η κατάταξη

Δοκιμασία στη Μύκονο για τον Πανιώνιο - Το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής και η κατάταξη

Γιώργος Γαβριλάκης 15:14 - 10.02.2024 / Ανανεώθηκε: 15:24 - 10.02.2024

Με επτά αναμετρήσεις το Σάββατο (10/2) και άλλη μία την Κυριακή (11/2) ολοκληρώνεται και η 21η «πράξη» της Elite League. O πρωτοπόρος Πανιώνιος αντιμετωπίζει στις Κυκλάδες την Μύκονο, ενώ η Ελευθερούπολη που θέλει να κρατήσει επαφή με την κορυφή αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Πανερυθραϊκό.

Η μέρα για την έναρξη της 21ης αγωνιστικής έφθασε και το Σάββατο (10/2) στο πρόγραμμα της Elite League (Α2 Ανδρών) εμφανίζονται επτά αναμετρήσεις, ενώ η διαδικασία ολοκληρώνεται μία μέρα αργότερα: Την Κυριακή (11/2), τότε που ο Κόροιβος Αμαλιάδας και η Δόξα Λευκάδας... ρίχνουν την αυλαία. 

Μία μέρα νωρίτερα λοιπόν, ο Πανιώνιος που οδηγεί την κούρσα στο πρωτάθλημα βρίσκεται στην Μύκονο και εκεί θα αντιμετωπίσει (10/2, 16:00) την τοπική ομάδα, που βρίσκεται (αυτή τη στιγμή) στην πέμπτη θέση της κατάταξης. 

Η Ελευθερούπολη που με ρεκόρ 14-6 ακολουθεί τον Πανιώνιο, έχει επίσης μία εκτός έδρας αναμέτρηση να διαχειριστεί. Θα βρεθεί στην Νέα Ερυθραία και θα φιλοξενηθεί από τον Πανερυθραϊκό, ο οποίος την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο προσπαθεί να εξασφαλίσει την παραμονή του στην κατηγορία.  

Στα υπόλοιπα παιχνίδια του Σαββάτου, ο Ερμής Σχηματαρίου φιλοξενεί τον Έσπερο Λαμίας, ο Μίλωνας τον Ηρακλή, στα Μέγαρα η Μεγαρίδα θα συναντήσει το Ψυχικό, ο Παπάγος στο Σαλούν θα υποδεχθεί τον Αμύντα και στο Μεσολόγγι ο Χαρίλαος Τρικούπης θα αντιμετωπίσει τον Αίαντα Ευόσμου.

Το πλήρες πρόγραμμα του Final 8: Οι μέρες, οι ώρες και τα κανάλια
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

13:48 - 07.02.2024

Το πλήρες πρόγραμμα του Final 8: Οι μέρες, οι ώρες και τα κανάλια

Ανακοινώθηκε από την ΕΟΚ το πλήρες πρόγραμμα, οι ώρες διεξαγωγής των αγώνων και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις των αγώνων του Final 8 του Κυπέλλου Ελλάδας που θα διεξαχθεί το τριήμερο 15-18 Φεβρουαρίου στο Ηράκλειο της Κρήτης.

Το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου
16:00 / Μύκονος - Πανιώνιος (live streaming) 
16:30 / Ερμής Σχηματαρίου - Έσπερος Λαμίας (live streaming)
16:30 / Μίλωνας - Ηρακλής 
17:00 / Μεγαρίδα - Ψυχικό (live streaming)
17:00 / Πανερυθραϊκός - Ελευθερούπολη (live streaming)
17:00 / Χαρίλαος Τρικούπης - Αίας Ευόσμου (live streaming)
17:00 / Παπάγου - Αμύντας (live streaming)

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου
15:00 / Κόροιβος Αμαλιάδας - Δόξα Λευκάδας (live streaming)

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 17-18/2)

Ψυχικό – Πανερυθραϊκός
Έσπερος Λαμίας – Μίλων
Αμύντας – Μεγαρίδα
Δόξα Λευκάδας – Μύκονος
Αίας Ευόσμου – Κόροιβος
Ηρακλής – Χαρίλαος Τρικούπης 
Ελευθερούπολη – Ερμής Σχηματαρίου

Tags:
var disqus_config = function () { this.callbacks.onNewComment = [function(comment) { trackCommentGA4(comment); }]; }; (function() { var d = document, s = d.createElement('script'); s.src = 'https://www-sportal-gr.disqus.com/embed.js'; s.setAttribute('data-timestamp', +new Date()); (d.head || d.body).appendChild(s); })(); function trackCommentGA4(comment) { window.dataLayer = window.dataLayer || []; window.dataLayer.push({ event: 'submit_comment', form_state: 'success', method: 'cms' }); }