Eurocup: Νίκες για Μπούντουτσνοστ, Ουλμ, Μπουργκ και Χάποελ Τελ Αβίβ

Μπούντουτσνοστ

Eurocup

Νίκος Καλαμπάκας 23:06 - 17.10.2023

Δείτε τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας της 3ης αγωνιστικής του Eurocup.

Τη δεύτερή της νίκη σε τρεις αγώνες πήρε η Μπούντουτσνοστ, η οποία επιβλήθηκε Σλακσ εντός έδρας με σκορ 103 - 89. Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Ρος που σημείωσε 19 πόντους, οδηγώντας την ομάδα του στον αγώνα.

Νίκη και για την Ουλμ η οποία επιβλήθηκε της Λιετκαμπέλις με 99-74 και έφτασε στο 2-1 έπειτα από τρεις αγωνιστικές.

Η Μπουργκ στην έδρα της έκαμψε δύσκολα την αντίσταση της Κλουζ, της οποίας επικράτησε με 92-88.

Τέλος, η Χάποελ Τελ Αβίβ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Βενέτσια με το εμφατικό 97-81΅!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Τρίτης 17/10:

Μπούντσουτσνοστ - Σλασκ 103-89

Ουλμ - Λιετκαμπέλις 99-74

Αταμάν: «Ήμασταν φοβισμένοι! Δεν δείξαμε χαρακτήρα...»
EUROLEAGUE

22:48 - 17.10.2023

Ο Παναθηναϊκός από το πρώτο λεπτό και σε ολόκληρη την πρώτη περίοδο δεν βρήκε κανέναν τρόπο για να αντισταθεί στην Φενέρμπαχτσε και ο κόουτς Εργκίν Αταμάν παρατήρησε πως «είμασταν φοβισμένοι, δεν δείξαμε χαρακτήρα κι όταν βελτιωθήκαμε ήταν πολύ αργά».

Μπουργκ - Κλουζ 92-88

Βενέτσια - Χάποελ Τελ Αβίβ 81-97