Αυτός είναι ο Γκάι που περιμένει ο Παναθηναϊκός: Έβαλε 10 πόντους σε ένα δεκάλεπτο (vid)

Κάιλ Γκάι

Κάιλ Γκάι/©Intime

Ελένη Ανδρικοπούλου 21:53 - 17.10.2023 / Ανανεώθηκε: 22:03 - 17.10.2023

Ο Κάιλ Γκάι πέτυχε τους 10 πόντους από τους 19 που έβαλε συνολικά ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τη Φενέρμπαχτσε.

Πολύ άσχημα ξεκίνησε ο Παναθηναϊκός το ματς με τη Φενέρμπαχτσε στην Κωνσταντινούπολη στον αγώνα για την τρίτη αγωνιστική της EuroLeague. Οι «πράσινοι» έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο έχοντας σκοράρει μόνο εννιά πόντους και έχοντας δεχθεί 27!

Ο Παναθηναϊκός στην πρώτη περίοδο δεν έκανε ούτε μία ασίστ!
EUROLEAGUE

21:12 - 17.10.2023

Στην πρώτη περίοδο, όπου ο Παναθηναϊκός έχανε από τη Φενέρμπαχτσε με 27-9 κανένας παίκτης των «πρασίνων» δεν έκανε ασίστ. Ούτε μία έτσι για δείγμα, ενώ μέχρι το ημίχρονο (43-28) πρώτος πασέρ για την ομάδα του Εργκίν Αταμάν ήταν ο Αλεξάντερ Μπαλτσερόφσκι με δύο τελικές πάσες.

Ο Κάιλ Γκάι που δεν αγωνίστηκε καθόλου στην πρώτη περίοδο, μπήκε φουριόζος στην δεύτερη και προσπάθησε να κρατήσει ζωντανό τον Παναθηναϊκό. Ο 26χρονος Αμερικανός γκαρντ σημείωσε 10 γρήγορους πόντους έχοντας 2/2 τρίποντα και 2/2 εντός παιδιάς. Να σημειώσουμε ότι οι «πράσινοι» πέτυχαν 19 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο.