ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

LIVE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Aχιλλέας Μαυροδόντης • Πάρης Τσελεπίδης • 21:00 - 31.03.2023 / Ανανεώθηκε: 17:28 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό για την 31η αγωνιστική της Euroleague, μέσα από το Sportal! Το κείμενο ανανεώνεται διαρκώς.

• Τέλος αγώνα με τον Ολυμπιακό να παίρνει τη νίκη με 81-73!
  • Ο Βεζένκοφ επέστρεψε στο παρκέ και με ένα μεγάλο τρίποντο έκανε το 71-67, ενώ ακολούθησαν 4 πόντοι του Μπλακ και ένα μεγάλο τρίποντο του Ουόκαπ για το 78-72 (38')
  • Μια νέα αντεπίθεση, μετά από σερί λάθη του Ολυμπιακού έκανε το σκορ 68-67
  • Ο Μπέικον έκανε φάουλ στον Σλούκα και εκείνος, παρόλα αυτά, σκόραρε. Έτσι το σκορ, μετά και τη βολή, έγινε 68-62, με τον Αμερικανό να αποβάλλεται με 5ο
  • Ο Παναθηναϊκός βελτίωσε την άμυνά του και ανάγκασε σε λάθη τον Ολυμπιακό, ενώ από την άλλη, ένα γρήγορο 0-8 έκανε το σκορ 57-56 στο 31'
  • Τέλος δεκαλέπτου με τον Ολυμπιακό μπροστά με 57-48, έχοντας τρέξει ένα επιμέρους 24-10 στη τρίτη περίοδο
  • Ο Παναθηναϊκός δεν έβρισκε λύσεις στην επίθεση, ενώ στην άμυνα οι αλλαγές δεν τον βοήθησαν, με το σκορ να μεγαλώνει κι άλλο (55-46, 28')
  • Το πρώτο τρίποντο του Ολυμπιακού στο ματς ήρθε δια χειρός Κώστα Παπανικολάου, με το σκορ να είναι 53-46 στο 27'
  • Ο Παναθηναϊκός απέκτησε ένα πρόβλημα της τελευταίας στιγμής, με τον Ματ Τόμας να μένει εκτός αγώνα, καθώς έχει ενοχλήσεις στη μέση
  • Η επίθεση του Ολυμπιακού έμοιαζε ασταμάτητη, παρότι το πρώτο τρίποντο του αγώνα δεν ήρθε ακόμα. Στο 25' το σκορ ήταν 50-44, με το επιμέρους σκορ να είναι 17-6
  • Με 6 σερί πόντους του Σάσα Βεζένκοφ ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και ο Ολυμπιακός πήρε έτσι και πάλι το προβάδισμα με 39-38 (21')
  • Η υπεροχή του Παναθηναϊκού στα ριμπάουντ (15-20), την ώρα που ο Ολυμπιακός τα έσπασε από το τρίποντο (0/9), είναι τα σημεία κλειδιά στο πρώτο μισό του αγώνα.
  • Τέλος ημιχρόνου με τον Παναθηναϊκό να έχει τα ηνία και να κλείνει το πρώτο μισό με το υπέρ του 33-38
  • Ο Γκουντάιτις, με τον Μπλακ να αποχωρεί από το παρκέ μετά το 2ο φάουλ του, πήρε πρωτοβουλίες και ο Παναθηναϊκός πέρασε μπροστά με 29-30 (16')
  • Η εκπληκτική άμυνα του Ουόκαπ και 9 σερί πόντοι του Μπλακ κάνουν το σκορ 25-22 στο 12'
  • 16-22 με τον Παναθηναϊκό να βρίσκει σκορ, την ώρα που ο Ολυμπιακός ήταν άστοχος στη δική του επίθεση
  • Τέλος δεκαλέπτου με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Ολυμπιακού με 16-17