«Μπλακ άουτ» του Ολυμπιακού στην 3η περίοδο κόντρα στην Παρτίζαν

Νίκος Καλαμπάκας 22:41 - 19.10.2023 / Ανανεώθηκε: 22:41 - 19.10.2023

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Παρτίζαν σε έναν αγώνα που ενώ ήταν αμφίρροπος στο ξεκίνημα της 3ης περιόδου οι ερυθρόλευκοι «κόλλησαν» και είδαν τους αντιπάλους τους να ξεμακραίνουν...

Ολυμπιακός και Παρτίζαν διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο ΣΕΦ σε ένα παιχνίδι που η ελληνική ομάδα ενώ ξεκίνησε καλά, σταδιακά άρχισε να... πέφτει! Στο τέλος του ημιχρόνου το σκορ ήταν 49-43 για τους Πειραιώτες, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς μπήκε πολύ δυνατά και εγκλώβισε τους Πειραιώτες με τη σκληρή της άμυνα. Οι Σέρβοι όχι μόνο ανέτρεψαν το σκορ, αλλά πήραν και διαφορά 10 πόντων έχοντας τρέξει ένα επί μέρους σκορ 24-4 στα πρώτα 7.30 λεπτά του γ' δεκαλέπτου. Κάπως έτσι, το 49-43 έγινε 53-67, με την Παρτίζαν να δείχνει τα... δόντια της στην ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα.