Εντυπωσιακός σε άμυνα και επίθεση ο Λεσόρ απέναντι στην Μπαρτσελόνα (vids)

Ματίας Λεσόρ

Sportal newsroom 22:36 - 22.03.2024 / Ανανεώθηκε: 22:38 - 22.03.2024

Ο Ματίας Λεσόρ έκανε σπουδαία δουλειά απέναντι στην Μπαρτσελόνα , βγάζοντας ένταση σε άμυνα και επίθεση, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει το προβάδισμα στο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός.

Ο Ματίας Λεσόρ είναι γνωστό πως αποτελεί έναν από τους πιο θεαματικούς ψηλούς της Euroleague, με τον Γάλλο να το αποδεικνύει από το πρώτο κιόλας ημίχρονο απέναντι στην Μπαρτσελόνα.

Ο Γιαν Βέσελι έπεσε «θύμα» του Ματίας Λεσόρ, ο οποίος έκοψε για αρχή με εντυπωσιακό τρόπο τον Τσέχο σέντερ της Μπαρτσελόνα στην προσπάθειά του να καρφώσει.

Το εντυπωσιακό μπλοκ του Ματίας Λεσόρ πάνω στον Γιαν Βέσελι:

Από εκεί και πέρα ο Ματίας Λεσόρ έδειξε τα προσόντα του και στην επίθεση. Ο Γάλλος πήρε τα βήματα, πάτησε δυνατά και απογειώθηκε στο καλάθι της Μπαρτσελόνα, με τον Ματίας Λεσόρ να ξεσηκώνει έτσι ολόκληρο το ΟΑΚΑ!

Η «πτήση» του Ματίας Λεσόρ:

Ο Ματίας Λεσόρ ήταν, όπως είδατε, εντυπωσιακός στο πρώτο μισό του αγώνα του Παναθηναϊκού απέναντι στην Μπαρτσελόνα, όμως δεν ήταν αρκετός για να βάλει την ομάδα του σε ρόλο οδηγού, με το σκορ στην ανάπαυλα να είναι 34-46.

🔴Sportal Euroleague Show με Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα και όλη τη δράση της Παρασκευής