©Intime

LIVE ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΑΕΚ

Sportal newsroom 18:50 - 23.04.2023 / Ανανεώθηκε: 21:23 - 23.04.2023

Παρακολουθήστε στο Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης Περιστέρι - ΑΕΚ, για τα playoffs της Basket League. Το κείμενο ανανεώνεται συνεχώς.

• Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από την ΑΕΚ που προσπάθησε να κάνει μια ακόμα ανατροπή, όμως στην τελευταία περίοδο δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των γηπεδούχων.
  • Τελικό στο παιχνίδι: Περιστέρι - ΑΕΚ 87-73

Το Περιστέρι έχει πάρει κεφάλι ξανά, 72-65

Τέλος γ' περιόδου. Περιστέρι - ΑΕΚ 64-63

• Ντέρμπι για γερά νεύρα στο Περιστέρι, 62-61 σε ένα παιχνίδι με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ.
  • 56-59, η ΑΕΚ περνάει μπροστά και βάζει φωτιά στον αγώνα
  • Ντέρμπι ο αγώνας, η ΑΕΚ στη γ' περίοδο έκανε ότι κάνει πάντα φέτος! Επέστρεψε στο ματς και το έφερε στα ίσια (56-56)
  • Τέλος ημιχρόνου 51-41 το σκορ για το Περιστέρι
  • Στο γήπεδο είναι και ο Μουστάφα Φαλ του Ολυμπιακού
  • 45-28, το Περιστέρι έχει πάρει φόρα και δεν σταματά. Τέσσερα λεπτά ακόμα για το ημίχρονο
  • 40 - 25 οι γηπεδούχοι έχουν πάρει τον αέρα της ΑΕΚ
  • Δυνατές μονομαχίες στο παρκέ, το Περιστέρι έχει προβάδισμα με 35-25.
  • 32-25 το σκορ
  • Τέλος πρώτης περιόδου. Το Περιστέρι με ρεσιτάλ του Ντένμον που έχει ήδη 18 πόντους, προηγείται με 27-20.
  • 24-13! Φοβερός ο Ντένμον, συνεχίζει το ρεσιτάλ του!
  • Το Περιστέρι έχει πάρει διαφορά έξι πόντων, 3.13'' πριν το τέλος. 19-13 το σκορ
  • 15-13, ντέρμπι ο αγώνας στα πρώτα 7 λεπτά του
  • Ο Ντένμον έβαλε μπροστά το Περιστέρι με 10-9 έχοντας πετύχει και τους 10 πόντους της!
  • Ο Μάρκους Ντένμον σε τρελά κέφια, όμως η ΑΕΚ είναι σοβαρή και προηγείται με 8-9.
  • O Λεμάρ με τρίποντο έβαλε μπροστά την ΑΕΚ, ο Ντένμον μείωσε,  όμως ο Μίτσελ έκανε το 2-5 και ο Φλιόνης το 2-7.