«Ντεμπούτο» Ρέινολντς με περίπατο του Προμηθέα κόντρα στο Λαύριο!

©InTime

Sportal newsroom 17:43 - 28.09.2023

Ο Προμηθέας επιβλήθηκε (96-75) του Λαυρίου σε φιλικό παιχνίδι στο «Δ. Τόφαλος»

Κυριαρχικός ήταν ο Προμηθέας στην φιλική αναμέτρηση με το Λαύριο στο «Δ. Τόφαλος» επικρατώντας με 96-75. Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου μετά το πρώτο δεκάλεπτο επέβαλλε τον ρυθμό της στο παρκέ και έφτασε σε μια εύκολη επικράτηση στο ντεμπούτο του Κάμερον Ρέινολντς.

Ο Αμερικανός άσος αποτελεί το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα του Προμηθέα και μπήκε στη... μάχη δείχνοντας πολύ καλά στοιχεία.

Το Λαύριο ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο 10λεπτο (24-18) με τον πρώην παίκτη του Προμηθέα Τζέρικολ Χέλεμς να σκοράρει για την ομάδα του Κώστα Μέξα.

Στη δεύτερη περίοδο ο Προμηθέας άνοιξε το σκορ έχοντας περισσότερες επιθετικές επιλογές και πήγε στα αποδυτήρια με ένα +18 (53-35 στο 20’).

Τα πράγματα δεν διαφοροποιήθηκαν στην επανάληψη, όπου ο Προμηθέας είχε τον έλεγχο, διατήρησε μια σημαντική διαφορά (75-60 στο 30’) και έφτασε στη νίκη, καθώς το Λαύριο δεν μπόρεσε να βρει λύσεις και να επιστρέψει.

Οι διαιτητές: Κανελλόπουλος, Λογοθέτης, Καρακάσης.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 53-35, 75-60, 96-75.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Παπαθεοδώρου): Κόνιαρης 4, Χέιλ 14 (4), Κούρουκς 12 (4), Χρυσικόπουλος 6 (2), Ετσενίκε 16, Μπαζίνας 4, Στίβενς 8, Ρέινολντς 11 (3), Πλώτας 6, Κόφεϊ 11, Καραγιάννης 4, Πρέκας.

ΛΑΥΡΙΟ (Μέξας): Θόρντον 18 (2), Ντε Ζούλιους 2, Σπρίντζιος, Χέλεμς 12 (1), Καββαδάς 6, Καστανέντα 18 (3), Γκρόμοβς, Ζάρρας 5 (1), Παπαδάκης 11 (1), Μουρ 3.