Ράντονιτς: «Να μη χάσουμε τη συγκέντρωσή μας»

Ντέγιαν Ράντονιτς / © Intime

Sportal newsroom 16:14 - 12.01.2023 / Ανανεώθηκε: 16:14 - 12.01.2023

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς μίλησε για την αναμέτρηση που ακολουθεί για τον Παναθηναϊκό απέναντι στην Μακάμπι (13/1, 21:00), με τον Μαυροβούνιο να αναφέρεται και στην ήττα από την Φενέρ.

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς σχολίασε τον τρόπο με τον οποίο ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα από την Φενέρ στο ΟΑΚΑ, ενω μίλησε και για την αναμέτρηση που ακολουθεί με αντίπαλο την Μακάμπι (13/1, 21:00).

«Παίξαμε καλύτερα από τα προηγούμενα ματς, αλλά χάσαμε από τη Φενέρμπαχτσε. Στο παιχνίδι με τη Μακάμπι πρέπει να κάνουμε τα πάντα για 40 λεπτά και να μη χάσουμε τη συγκέντρωσή μας», τόνισε αρχικά ο προπονητής του «τριφυλλιού», προτού προσθέσει για την Μακάμπι: «Είναι μια αθλητική ομάδα και πρέπει να είμαστε έτοιμοι για ένα “σκληρό” ματς. Πρέπει να παίξουμε καλή άμυνα, να πάρουμε τον έλεγχο των ριμπάουντ και να “διαβάσουμε” την αναμέτρηση για 40 λεπτά».