Ράντονιτς: «Παίξαμε καλή άμυνα στην τελευταία κατοχή και κερδίσαμε»

Ντέγιαν Ράντονιτς / © Intime

Sportal newsroom 23:16 - 13.01.2023 / Ανανεώθηκε: 23:16 - 13.01.2023

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς εμφανίστηκε χαρούμενος μετά τη νίκη απέναντι στη Μακάμπι, με τον κόουτς του Παναθηναϊκού

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς χαμογέλασε μετά από καιρό, καθώς η ομάδα του Παναθηναϊκού επικράτησε απέναντι στη Μακάμπι με 88-86 και γεύτηκε τη χαρά της νίκης για πρώτη φορά μετά από 6 αγωνιστικές!

Ουίλιαμς εξ ουρανού, γλίτωσε τον Παναθηναϊκό από την «αυτοκτονία»!
EUROLEAGUE

23:02 - 13.01.2023

Ο Παναθηναϊκός χρειάστηκε το μεγάλο τρίποντο του Ντέρικ Ουίλιαμς, αλλά και την... τύχη για να νικήσει τη Μακάμπι στο ΟΑΚΑ (88-86). Χάθηκε διαφορά 9 πόντων μέσα σε ενάμισι λεπτό και ο Μπάλντγουιν αστόχησε σε σουτ ισοφάρισης στην εκπνοή.

Έτσι, ο Μαυροβούνιος, στις πρώτες του δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα, τόνισε τη σημασία της νίκης, ενώ στάθηκε και στην καλή άμυνα στην τελευταία φάση.

Αναλυτικά:

«Συγχαρητήρια στους παίκτες για τη νίκη, είναι πολύ σημαντική και μεγάλη. Παίξαμε καλή άμυνα στην τελευταία κατοχή και κερδίσαμε. Ας μη συζητήσουμε τι έγινε στα τελευταία λεπτά...»