ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ

LIVE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ

Aχιλλέας Μαυροδόντης 20:30 - 09.03.2023 / Ανανεώθηκε: 22:37 - 09.03.2023

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης στο παιχνίδι του Ολυμπιακού απέναντι στην Μπάγερν στο ΣΕΦ (21:00) για την 28η αγωνιστική της Euroleague. Το κείμενο ανανεώνεται διαρκώς.

• Ο Λαρεντζάκης έσπασε την 100άρα και ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε ένα... πάρτι στο ΣΕΦ με τον καλύτερο τρόπο. Τελικό σκορ 102-74 και νίκη για τους Ερυθρόλευκους
  • Ο Ολυμπιακός μπήκε και πάλι φουριόζος στο ματς, με τους Ερυθρόλευκους, παρότι ο Κώστας Σλούκας ήταν εκτός, να κάνουν και πάλι ένα μικρό πάρτι στο παρκέ και να ξεφεύγουν με 95-69 (35')
  • Τα τρίποντα των Ουόκαπ και Βεζένκοφ εκτόξευσαν ξανά τη διαφορά, με τον Ολυμπιακό να φτάνει εύκολα στο +16 του δεκαλέπτου (81-65)
  • Σαφώς βελτιωμένη η Μπάγερν και εύστοχη από μακριά, με τη διαφορά να μειώνεται στους 11 (70-59, 27')
  • Στο ίδιο έργο θεατές και στο τρίτο δεκάλεπτο. Ο Ολυμπιακός έκανε ό,τι ήθελε και πάλι, με τη Μπάγερν να βρίσκει μεν σκορ, αλλά να μην απειλεί ουσιαστικά, όπως φαίνεται και από το 66-49 του 25'
  • Το πάρτι συνεχίστηκε και στην συνέχεια. Ο Ολυμπιακός δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Μπάγερν και παρέμεινε εύκολα μπροστά, με το σκορ στο ημίχρονο να φτάνει στο +20 (55-35)
  • Η αναμέτρηση μοιάζει να είναι παράσταση για έναν ρόλο! Ο Ολυμπιακός κάνει ό,τι θέλει στο παρκέ και η διαφορά ολοένα και μεγαλώνει, με το σκορ να γίνεται 40-22 (15')
  • Η Μπάγερν έδειξε σημάδια... ζωής, όμως ο Ολυμπιακός δεν είχε κανένα πρόβλημα να κρατήσει το προβάδισμα και να πάει στο +14 (26-12 με το τέλος της περιόδου
  • Ασύλληπτο μπάσκετ από τον Ολυμπιακό ο οποίος πήρε το προβάδισμα με 12-0 στο 4'
  • Και το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Σάσα Βεζένκοφ να έχει κέφια (5-0, 1')
  • Καλησπέρα σας από το ΣΕΦ! Μαζί θα παρακολουθήσουμε και θα σχολιάσουμε το παιχνίδι του Ολυμπιακού απέναντι στην Μπάγερν για την 28η αγωνιστική της Euroleague!