Πρόβλημα με Βιλντόζα: Πήγε στα αποδυτήρια και επέστρεψε βλέποντας το ματς με πολιτικά από την εξέδρα (vid)

Λούκα Βιλντόζα και Μάρκους Χάουαρντ

Sportal / Alexandar Ditrijevic

Νίκος Καλαμπάκας 21:58 - 23.03.2023

Χωρίς τον Λούκα Βιλντόζα αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησής του με την Μπασκόνια ο Ερυθρός Αστέρας.

Ο Λούκα Βιλντόζα ήταν ο άτυχος της βραδιάς στην αναμέτρηση του Ερυθρού Αστέρα με τη Μπασκόνια. Ο γκαρντ από την Αργεντινή αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού στα μέσα της δεύτερης περιόδου και δεν επέστρεψε ποτέ στο γήπεδο.

Ο Ερυθρός Αστέρας είδε τον παίκτη του να μην βγαίνει από τα αποδυτήρια μετά το ημίχρονο κόντρα στους Βάσκους. Είχε προλάβει να αγωνιστεί για 10/42'' όμως στη συνέχεια είχε πρόβλημα τραυματισμού και δεν αγωνίστηκε στο β' μέρος.

Ο Βιλντόζα με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου βγήκε από τα αποδυτήρια αλλά δεν πήγε στον πάγκο με τους συμπαίκτες του. Αντίθετα έκατσε στις κερκίδες και είδε από εκεί τη συνέχεια του αγώνα.

Όπως θα δείτε και στο βίντεο του Sportal, ο Βιλντόζα κάθεται πίσω από τις διαφημιστικές πινακίδες και παρακολουθεί τον αγώνα από εκεί. Ακόμα δεν έχει γίνει γνωστό το μέγεθος του τραυματισμού, κάτι που θα συμβεί λογικά αύριο, ή αργότερα το βράδυ της Πέμπτης 23/3. Για την ιστορία ο Ερυθρός Αστέρας επικράτησε των Βάσκων με σκορ 74-63.