Έτσι γκέλαρε ο Παναθηναϊκός: Οι πέντε μεγάλες του ευκαιρίες στη Νεάπολη (vids)

Ιωνικός-ΠΑΟ/©Intime

Ανδρέας Σερεβέτας • 09:30 - 22.12.2022 / Ανανεώθηκε: 16:02 - 21.04.2023

Δείτε τις μεγάλες ευκαιρίες των «πράσινων» πριν το γκολ του Άοσμαν.

Ο πρωτοπόρος στη βαθμολογία Παναθηναϊκός άφησε δύο σημαντικούς βαθμούς στη Νεάπολη στην προσπάθεια του για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος. Ήταν η δεύτερη ισοπαλία των «πράσινων» μετά την εντός έδρας στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό (1-1). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το γκολ του Μπερνάρ στο 14ο λεπτό του αγώνα και στη συνέχεια έφτασαν σε πέντε φάσεις κοντά στο δεύτερο γκολ πριν ισοφαριστούν από τον Άοσμαν στο 84ο λεπτό. Στο 16' είχαν δοκάρι με τον Παλάσιος.

Στο 35' ο σκόρερ Μπερνάρ λίγο έλειψε να κάνει το 2-0 με εκτέλεση φάουλ.

Στο 58ο λεπτό ο Ιωαννίδης σούταρε αλλά ο Χουτεσιώτης απέκρουσε με δυσκολία την μπάλα.

Στο 67ο λεπτό ο τερματοφύλακας του Ιωνικού σταμάτησε και τον Τσέριν.

Στο 80ο λεπτό ο Σπόραρ πέρασε τον Χουτεσιώτη πλάσαρε αλλά ο Σόουζα πρόλαβε να απομακρύνει την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή του τέρματος.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού αναφέρθηκε στις χαμένες ευκαιρίες μετά τη λήξη της αναμέτρησης.