Ο Λευτέρης Λύρατζης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ρούμπεν Γκαρθία.

Ο Σέρχιο Ντίαθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φρεντερίκο Ντουάρτε.

82'

Αλλαγή

Ο Φακούντο Πέρεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Άγγελος Τσιγγάρας.

79'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ρεγκίς έβγαλε μια σέντρα, ο Άλβαρες σούταρε αλλά ο Τσάβες απέκρουσε εντυπωσιακά.

80'

Αλλαγή

Ο Σον Γκος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ολουβατομπιλόμπα Αλάγκμπε.

79'

Αλλαγή

Ο Αλέξανδρος Μαλής βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μπρούνο Ντουάρτε.

79'

Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να διατηρήσει το προβάδισμά του στα εναπομείναντα λεπτά.

Σε περίπτωση που το σκορ μείνει έτσι ο ΠΑΣ Γιάννινα θα υποβιβαστεί και μαθηματικά.

67'

Ο Ντίας βρέθηκε ανενόχλητος στην περιοχή, έδωσε στον Ζοάο Πέδρι κι αυτός με ένα σουτ έκανε το 2-0 για την ομάδα του Αγρινίου.

66'

ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός 0-2.

62'

Αλλαγή

Ο Διαμαντής Χουχούμης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φεντερίκο Άλβαρεζ.

62'

Αλλαγή

Ο Χουλιάν Παλάσιος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Ζουγλής.

62'

Αλλαγή

Ο Σεμπαστιάν Λομόνακο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζοάο Πέδρο.

62'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Λιάβας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης.

60'

Καλή στιγμή για τον Αστέα. Ο Γκος εκτέλεσε ένα φάουλ, Τσάβες και Οικονόμου συγκρούστηκαν, αλλά ο Καστάνιο δεν μπόρεσε να σουτάρει προς την εστία.

60'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Φακούντο Πέρεθ.

57'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Λομόνακο βρισκόταν σε ευνοϊκό σημείο, αλλά ο Τσιφτσής τον «νίκησε».

55'

Δεν έχει γίνει κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος.

50'

Ο Τσιφτσής είπε «όχι» στον Λομόνακο, αλλά ο Αργεντινός ήταν σε θέση οφσάιντ.

46'

Αλλαγή

Ο Ζουλιάν Μπαρτόλο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βασίλης Μάντζης.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Ένα λεπτό καθυστερήσεις

43'

Ο Λομόνακο πήρε μια κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα έξω.

37'

Ο Παλάσιος έκανε μια σέντρα, αλλά ο Μαλής πρόλαβε τον Μιριτέλο πριν πάρει την κεφαλιά.

Αυτή τη στιγμή η Κηφισιά παραμένει προτελευταία με 25 βαθμούς, ο Βόλος είναι 12ος με 29 και ο Παναιτωλικός 11ος με 30.

32'

ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός 1-0. Ο Τορεχόν έκανε τη σέντρα, η άμυνα του Αστέρα δεν μπόρεσε να διώξει και ο Ντίας από ευνοϊκό σημείο έκανε το 1-0.

31'

Ο Χουάνπι έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Λευτέρης Λύρατζης.

28'

Υπάρχει ρυθμός στον αγώνα, με τον Παναιτωλικό να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά ακόμα κανείς δεν έχει βρει το γκολ που θα τους βάλει μπροστά στο σκορ.

22'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπαρτόλο εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Ατιένθα έκανε ένα τακουνάκι, αλλά ο Τσάβες μπλόκαρε.

20'

Νέα ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Τορεχόν έκανε μια σέντρα, ο Λομόνακο έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Τσιφτσής μπλόκαρε.

17'

Στο άλλο παιχνίδι ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ κόντρα στην Κηφισιά.

16'

Οι Αρκάδες προσπαθούν να ισορροπήσουν το παιχνίδι και να πάρουν μέτρα στο γήπεδο.

11'

Την ίδια ώρα στο άλλο παιχνίδι της αγωνιστικής Ατρόμητος και Κηφισιά είναι στο 0-0.

8'

Έχει μπει φορτσάτος ο Παναιτωλικός στο παιχνίδι που ψάχνει ένα γρήγορο γκολ. Ο Ντίας ένα και πάλι έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, αλλά αυτή τη φορά ο Τσιφτσής μπλόκαρε.

6'

Ο Μαυρίας έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, πέρασε έξω. Ένα λεπτό μετά ο Ντίας σούταρε κι αυτός, αλλά η μπάλα πέρασε έξω και πάλι.

4'

Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Λομόνακο έκανε ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Τσιφτσής μπλόκαρε.

1'

Έναρξη αγώνα

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Στο γήπεδο υπενθυμίζεται ότι βρίσκονται και οπαδοί του Παναιτωλικού.

Την ίδια ώρα στην Κρήτη ο ΟΦΗ είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 κόντρα στον Βόλο στο ημίχρονο του αγώνα.

Οι Αρκάδες βρίσκονται στην 7η θέση με 34 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Αγρινίου είναι μία θέση πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού με δύο βαθμούς διαφορά από την Κηφισιά.