Βρίσκει δίχτυα η Μπαρτσελόνα με τον Γιαμάλ μετά από γύρισμα του Ρομπέρτο, αλλά δεν μετρά καθώς υπάρχει οφσάιντ. Μάλιστα, νωρίτερα στη φάση ο Μερέτ απέκρουσε εντυπωσιακά μία κεφαλιά του Λεβαντόβσκι.

Τέλος παιχνιδιού: Μπαρτσελόνα - Νάπολι 3-1

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Κατοχή μπάλας: Μπαρτσελόνα: 49%, Νάπολι: 51%.

90+3'

Σουτ του Γιαμάλ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μερέτ.

90+2'

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Νάπολι! Έπειτα από λάθος του Ρομέου, ο Χβαρατσχέλια έκανε ένα ωραίο σουτ και η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι.

90+2'

Αλλαγή

Ο Khvicha Kvaratskhelia βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Cyril Ngonge

90+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 4 λεπτά.

90'

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90'

89'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Νάπολι, με τον Ολιβέρα να σημαδεύει το δοκάρι!

83'

ΓΚΟΟΛ για την Μπαρτσελόνα, 3-1! Ο Γκιντογκάν με μία υπέροχη πάσα βρήκε τον Ρομπέρτο μέσα στην περιοχή, εκείνος αντί να εκτελέσει «σέρβιρε» στον Λεβαντόβσκι και ο Πολωνός πλάσαρε εύστοχα, καθαρίζοντας την υπόθεση πρόκριση για την ομάδα του.

85'

Κατοχή μπάλας: Μπαρτσελόνα: 48%, Νάπολι: 52%.

83'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι από Μπαρτσελόνα πλασάρει με το δεξί! Ένα εύκολο τελείωμα για Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι

83'

Ο Σέρζι Ρομπέρτο έδωσε την ασίστ για το γκολ.

80'

Τεράστια ευκαιρία για τη Νάπολι! Μετά από μία εξαιρετική σέντρα του Ολιβέρα, ο Λίντστρομ πήρε την κεφαλιά όντας ολομόναχος, όμως δεν κατάφερε να σημαδέψει εστία.

81'

Αλλαγή

Ο Ραφίνια βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ζοάο Φέλιξ

80'

78'

Έξω ο Τραορέ, μέσα ο Ρασπαντόρι.

78'

Αλλαγή

Ο Hamed Traore βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Τζακόμο Ρασπαντόρι

78'

Τεράστια ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Γκιντογκάν έστρωσε στον Γιαμάλ, εκείνος σούταρε και η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μερέτ.

77'

Μία ακόμα ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, με τον Μερέτ να αποκρούει το σουτ του Ραφίνια.

Μοιάζει να έχει ξεμείνει από δυνάμεις η Νάπολι, ενώ και οι αλλαγές δεν την έχουν βοηθήσει καθόλου μέχρι στιγμής.

75'

Κατοχή μπάλας: Μπαρτσελόνα: 47%, Νάπολι: 53%.

73'

Νέα ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Γκιντογκάν εξαπέλυσε ένα μακρινό σουτ, όμως ο Μερέτ ήταν και πάλι σε ετοιμότητα.

73'

Σέντρα-σουτ από τον Γιαμάλ, περνά παράλληλα η μπάλα από την εστία και καταλήγει πλάγιο.

70'

Κατοχή μπάλας: Μπαρτσελόνα: 46%, Νάπολι: 54%.

68'

69'

VAR CHECK OVER - Δεν έχουν άλλαξε κάτι μετά τον έλεγχο VAR.

69'

[NULL]

67'

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ραφίνια, αποκρούει ο Μερέτ.

67'

Κίτρινη κάρτα στον Λιβέρα.

67'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ματίας Ολιβέρα.

64'

Έξω οι Μάριο Ρούι και Πολιτάνο, μέσα οι Λίντστρομ και Ολιβέρα.

65'

Κατοχή μπάλας: Μπαρτσελόνα: 45%, Νάπολι: 55%.

63'

Ευκαιρία εδώ για τη Νάπολι, με το σουτ του Ανγκισά μέσα από την περιοχή να κοντράρει στα σώματα.

64'

Αλλαγή

Ο Μάριο Ρούι βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ματίας Ολιβέρα

64'

Αλλαγή

Ο Ματέο Πολιτάνο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Γέσπερ Λίντστρεμ

63'

Κίτρινη κάρτα για τον Hamed Traore.

63'

Κίτρινη κάρτα στον Τραορέ.

61'

Ο αγώνας ξεκίνησε πάλι.

60'

Αλλαγή

Ο Αντρέας Κρίστενσεν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Οριόλ Ρομέου

60'

Ρομπέρτο και Ρομέου αντί των Φερμίν Λόπεθ και Κρίστενσεν.

60'

Αλλαγή

Ο Φερμίν Λόπεθ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Σέρζι Ρομπέρτο

60'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

60'

55'

Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Ραφίνια έκανε ένα αδύναμο σουτ από πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή, απέκρουσε ο Μερέτ.

55'

54'

Έχει μπει πολύ καλά στην επανάληψη η Νάπολι, Πολύ καλύτερα σίγουρα απ' ότι μπήκε στο πρώτο μέρος.

51'

Κεφαλιά του Ντι Λορέντζο, άουτ η μπάλα.

50'

Ελέγχθηκε η φάση, συνεχίζεται κανονικά το ματς.

50'

Στο έδαφος ο Όσιμεν μέσα στην αντίπαλη περιοχή, φωνάζει για πέναλτι!

50'

Κατοχή μπάλας: Μπαρτσελόνα: 44%, Νάπολι: 56%.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο!

46'

Αυτό ήταν! Ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα

Το γκολ του Ραχμάνι για το 2-1 της Νάπολι

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Μπαρτσελόνα - Νάπολι 2-1

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+5'

45+2'

Κίτρινη κάρτα στον Ζεσούς για μαρκάρισμα στον Γκιντογκάν.

45+2'

Ο Χουάν Zεσούς δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

45'

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.

45+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 3 λεπτά.

45'

44'

Κίτρινη κάρτα για τον Λαμίν Γιαμάλ.

44'

Κίτρινη κάρτα στον Γιαμάλ για μαρκάρισμα πάνω στον Μάριο Ρουί.

41'

Κακό τελείωμα του Λεβαντόβσκι τώρα, χάθηκε η ευκαιρία για την ομάδα του Τσάβι.

40'

37'

Μετά από ωραία ανάπτυξη ο Ντι Λορέντζο έκανε ένα σουτ με το μυτάκι από πολύ πλάγια θέση, μπλόκαρε εύκολα ο Τερ Στέγκεν.

Τα γκολ των Λόπεθ και Κανσέλο για το 2-0 της Μπαρτσελόνα

34'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Νάπολι, με τον Τερ Στέγκεν να αποκρούει εντυπωσιακά την κεφαλιά του Ντι Λορέντζο.

35'

30'

ΓΚΟΟΛ για τη Νάπολι, 2-1! Ο Ντι Λορέντζο έδωσε στον Πολιτάνο, εκείνος με ένα υπέροχο γύρισμα έφερε την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Ραχμάνι με ένα πλασέ νίκησε τον Τερ Στέγκεν, βάζοντας ξανά στο κόλπο της πρόκρισης τους «παρτενοπέι».

30'

Ο Ματέο Πολιτάνο έδωσε την ασίστ για το γκολ.

30'

ΓΚΟΟΟΟΛ - Ο Αμίρ Ραχμανί σκοράρει με το αριστερό πόδι!

30'

26'

Η Νάπολι είναι «σοκαρισμένη» από τα δύο γρήγορα γκολ της Μπαρτσελόνα και δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου την μπάλα στα πόδια της.

25'

Κατοχή μπάλας: Μπαρτσελόνα: 43%, Νάπολι: 57%.

25'

Σουτ του Κανσέλο, πολύ άστοχο.

21'

Κίτρινη κάρτα στον Κρίστενσεν.

19'

Κίτρινη κάρτα για τον Αντρέας Κρίστενσεν.

21'

20'

Κατοχή μπάλας: Μπαρτσελόνα: 42%, Νάπολι: 58%.

17'

ΓΚΟΟΛ για την Μπαρτσελόνα, 2-0! Οι Καταλανοί χτύπησαν στην κόντρα, με τον Γιαμάλ να βρίσκει τον Ραφίνια στα αριστερά με μία εξαιρετική μπαλιά, εκείνος σημάδεψε το δοκάρι και στη συνέχεια ο Κανσέλο πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε, δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του λίγα δευτερόλεπτα μετά το γκολ του Λόπεθ.

19'

17'

ΓΚΟΟΟΟΛ! - Ο Ζοάο Κανσέλο αντιδρά πρώτος στην απομάκρυνση και σκοράρει με το δεξί!

17'

ΔΟΚΑΡΙ! Παραλίγο γκολ από τον Ραφίνια, το τελείωμά του πήγε στο δοκάρι!

15'

ΓΚΟΟΛ για την Μπαρτσελόνα, 1-0! Ο Ραφίνια με ένα εξαιρετικό γύρισμα έφερε την μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Λεβαντόβσκι άφησε και ο Φερμίν Λόπεθ με ένα ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

15'

ΓΚΟΟΟΛ- Ο Φερμίν Λόπεθ σκόραρε με το δεξί πόδι

15'

Ο Ραφίνια έδωσε την ασίστ για το γκολ.

15'

10'

9'

Δοκιμάζει το πόδι του ο Λόπεθ λίγω έξω από την περιοχή, πολύ δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μερέτ η μπάλα.

5'

4'

Ευκαιρία για τη Νάπολι με τον Οσίμεν να μη νικά τον Τερ Στέγκεν από θέση τετ α τετ. Δεν καταγράφεται όμως, καθώς υπήρξε οφσάιντ.

4'

Πιέζει πολύ ψηλά η Μπαρτσελόνα σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

2'

Πρώτη τελική προσπάθεια στο ματς από την Μπαρτσελόνα, με το σουτ του Γιαμάλ να είναι πολύ άστοχο.

1'

Η Νάπολι στη σέντρα.

1'

Άρχισε το ματς!

Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ντάνι Μακέλι, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Κλέι Ρούπερτι.

Νάπολι (Φραντσέσκο Καλτσόνα): Μέρετ, Ντι Λορέντσο, Ραχμάνι, Ζέσους, Ρούι, Λομπότκα, Ανγκισά, Τραορέ, Πολιτάνο, Κβαρατσχέλια, Οσίμεν.

Μπαρτσελόνα (Tσάβι): Τερ Στέγκεν, Κουντέ, Αραούχο, Κουμπαρσί, Κανσέλο, Κρίστενσεν,Φερμίν, Γκιντογκάν, Γιαμάλ, Ραφίνια, Λεβαντόβσκι.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Βέβαια και για τους «παρτενοπέι» το ίδιο ισχύει, καθώς στη Serie A βρίσκονται στην 7η θέση, ενώ στο Coppa Italia έχουν αποκλειστεί από τη Φροζινόνε. Έτσι κι εκείνοι θα κάνουν ότι μπορούν προκειμένου να συνεχίσουν στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Μάλιστα, ο Ντε Λαουρέντις τους έταξε πριμ 10 εκατ. ευρώ σε περίπτωση πρόκρισης.

Η αλήθεια είναι πως οι Καταλανοί ποντάρουν πολλά σε αυτό το παιχνίδι, καθώς θέλουν μία καλή πορεία στο Champions League. Εξάλλου, στη La Liga δύσκολα θα μπορέσουν να καλύψουν τη διαφορά των οκτώ βαθμών από την πρωτοπόρο Ρεάλ, ενώ στο Copa Del Rey έχουν αποκλειστεί από την Μπιλμπάο.

Θυμίζουμε στο πρώτο ματς οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες. Οι Καταλανοί είχαν πάρει προβάδισμα στο 60' με τον Λεβαντόβσκι, όμως οι «παρτενοπέι» ισοφάρισαν έπειτα από ένα τέταρτο με τον Οσίμεν.

Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Νάπολι στο «Μονζουϊκ» για τη φάση των «16» του Champions League.