Δείτε την γκολάρα του Γκλάβτσιτς που διαμόρφωσε το τελικό 2-2

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+5'

Καθυστέρησε να εκτελέσει ο Ρομπάιγ αριστερά εντός περιοχής και κόπηκε σε κόρνερ

Δείτε το 1-2 του Ατρόμητου

90+2'

Αριστερό σουτ του Ασεχνούν εντός περιοχής μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μαρκετζάνι

89'

Αλλαγή

Ο Ζοερί Ντε Καμπς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζαν Μπαριέντος.

Ο Σάσα Ίλιτς

86'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Αγκιμπού Καμαρά.

83'

Κίτρινη κάρτα για τον Ζοερί Ντε Καμπς.

81'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Βρακάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γκαετάν Ρομπάιγ.

Ο Γκλάβτσιτς με το αριστερό δύο μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα κοντά στο αριστερό παραθυράκι για το 2-2

80'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Νεμάνια Γκλάβτσιτς βρίσκει το στόχο!

2-2!

80'

Φάουλ σε καλό σημείο ο Βόλος

78'

Μεγάλη ευκαιρία ο Βόλος. Σέντρα από δεξιά του Μύγα, κεφαλιά του Σιέλη στη μικρή περιοχή, απέκρουσε στη δεξιά γωνία ο Μαρκετζάνι

Η τρομερή απόκρουση του Μαρκετζάνι στο σουτ του Ασεχνούν

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Αντώνης Τριμμάτης.

Το ποστάρισμα του Ατρόμητου για το 2-1

Ο Χρήστος Κόντης

Οι πανηγυρισμοί στο 1-1 του Βόλου

71'

Αλλαγή

Ο Φακούντο Μπερτόγλιο βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλεξί Τρουιγέ.

71'

Αλλαγή

Ο Κάρολ Αντζιέλσκι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βέργος.

70'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Κάρολ Αντζιέλσκι της ομάδας Ατρόμητος σκοράρει από το σημείο του πέναλτι!

Ο Ζαμπαλάς κάλεσε τον Μαλούτα στο VAR κι αυτός διαπίστωσε το χέρι του Σιέλη

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ

Πάει να το δει ο Μαλούτας

Ελέγχεται η φάση για πέναλτι. Έχει βρει στο χέρι του Σιέλη η μπάλα

65'

Κόρνερ του Βρακά από αριστερά, ο Αντζιέλσκι στη μικρή περιοχή εκτέλεσε και η μπάλα κόντραρε στον Σιέλη κι έφυγε κόρνερ

Οι πανηγυρισμοί στο γκολ του Ατρόμητου

59'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιασίν Ασεχνούν.

58'

Ο Μπερτόγλιο έδωσε στον Κόμπα, αυτός στη μεγάλη περιοχή κόπηκε και στη συνέχεια ο Ασεχνούν από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έκανε το δεξί σουτ κι απέκρουσε στην αριστερή γωνία σε κόρνερ ο Μαρκετζάνι

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Χρήστος Σιέλης.

55'

Κόρνερ από δεξιά του Γκλάβτσιτς, κεφαλιά του Σιέλη απομάκρυνε ο Ασεβέδο

53'

Κίτρινη κάρτα για τον Κάρολ Αντζιέλσκι.

49'

Γύρισμα του Μπερτόγλιο από αριστερά, το αριστερό σουτ του Ντε Καμπς από το όριο της μεγάλης περιοχής έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Δείτε το 1-1 του Βόλου

Τέλος ημιχρόνου. Βόλος - Ατρόμητος 1-1.

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Ο Γκαρσία εκτέλεσε το πέναλτι, ο Μαρκετζάνι απέκρουσε στη δεξιά γωνία, αλλά ο Γκαρσία πήρε το ριμπάουντ και ισοφάρισε

45+2'

1-1 Ο ΒΟΛΟΣ

45+2'

ΕΞΩ! Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία αστόχησε στο πέναλτι!

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βρίσκει το στόχο!

45'

Κίτρινη κάρτα για τον Νίκος Αθανασίου.

Ο Μαλούτας το έδειξε σε κράτημα του Αθανασίου στον Γκαρσία

45'

Πέναλτι για τον Βόλο

Το ποστάρισμα του Ατρόμητου για το γκολ του Αθανασίου

Δείτε το γκολ του Αθανασίου στη φοβερή αντεπίθεση του Ατρόμητου

41'

Ο Τριμμάτης γύρισε από δεξιά, ο Βαλένσια σούταρε από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κόντραρε στον Σιέλη και μπλόκαρε ο Κόβατς

37'

Δεξί σουτ του Βρακά απο το ύψος του πέναλτι κόντραρε στον Λούνα και στη συνέχεια νέο δεξί σουτ από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής από τον Καμαρά κόντραρε ο Ντε Καμπς

22'

Κίτρινη κάρτα για τον Γιώργος Βρακάς.

Ο γκολκίπερ του Βόλου απέκρουσε, αλλά η μπάλα πέρασε κάτω από το σώμα του και κατέληξε στην αριστερή γωνία

Φοβερή αντεπίθεση ο Ατρόμητος. Ο Βρακάς εκτός περιοχής έδωσε στον Καμαρά, αυτός από τον άξονα δεξιά στον Αντζιέλσκι, ο οποίος έστρωσε στον Αθανασίου κι αυτός με δεξί πλασέ από το όριο της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Κόβατς για το 0-1

19'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Νίκος Αθανασίου βρίσκει το στόχο!

18'

Ο Κάρολ Αντζιέλσκι έδωσε την ασίστ για το γκολ.

17'

Κεφαλιά του Καλογερόπουλου κόντραρε κι απέκρουσε σε κόρνερ ο Μαρκετζάνι

16'

Ο Βόλος δείχνει μεγαλύτερη διάθεση, αλλά ο ρυθμός είναι πολύ χαμηλός

9'

Πρώτη τελική στην εστία στο ματς. Δεξί πλασέ εκτός περιοχής του Γκαρσία, μπλόκαρε ο Μαρκετζάνι

4'

Δεξί σουτ του Ασεχνούν εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε πολλά μέτρα άουτ

Βόλος (Χρήστος Κόντης): Κόβατς, Μύγας, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα, Ντε Καμπς, Γκλάβτσιτς, Μπερτόγλιο, Κόμπα, Ασεχνούν, Γκαρσία.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζάνι, Τριμμάτης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Αθανασίου, Κούντε, Γκονζάλες, Καμαρά, Βαλένσια, Αντζιέλσκι, Βρακάς.

Θυμίζουμε τις ενδεκάδες

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Σέντρα στην αναμέτρηση

Όλα έτοιμα για τη σέντρα

Ο Ατρόμητος είναι 7ος με 33 βαθμούς και ο Βόλος 11ος με 28 βαθμούς

Στον πάγκο του Ατρόμητου είναι οι Τσιντώτας, Πομόνης, Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Φριντζόνσον, Καραμάνης, Κουέν, Ρομπάιγ, Βέργος.

Στον πάγκο του Βόλου είναι οι Κόστιτς, Ασλανίδης, Κίτσος, Τάχατος, Τσοκάνης, Τρουιγέ, Μπαριέντος, Ποπέσκου, Μωραϊτης.

7 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

3 ΝΙΚΕΣ ΒΟΛΟΣ

1 ΙΣΟΠΑΛΙΑ

3 ΝΙΚΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

ΓΚΟΛ: 12-10

Δύο αναμετρήσεις έχουν γίνει μεταξύ τους στο Βόλο για τη διαδικασία των Super League Playouts και στην πρώτη επικράτησε ο Ατρόμητος με 3-2 (2019-20), ενώ το 2021-22 αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Το 2020-21 η αναμέτρηση τους για τα Super League Playouts έγινε στο Περιστέρι και επικράτησε ο Ατρόμητος με 1-0.

Ο Βόλος, αντίθετα μόνο σε μια από τις τρεις νίκες του δέχθηκε γκολ, στο 2-1 στις 18 Φεβρουαρίου 2023, ενώ οι άλλες δύο νίκες του είναι με 1-0 και 3-0.

Πλέον στις αναμετρήσεις που έχουν διεξαχθεί με γηπεδούχο το Βόλο υπάρχει απόλυτη ισορροπία, αφού οι δύο ομάδες έχουν από τρεις νίκες και έχει σημειωθεί και μια ισοπαλία με 1-1. Δεν υπάρχει παιχνίδι χωρίς γκολ σε αυτά τα επτά που έχουν γίνει στη Μαγνησία, ενώ και στις τρεις νίκες του Ατρομήτου εκεί υπάρχουν τέρματα και από τις δύο ομάδες. Οι δύο είναι με 3-2 και η τελευταία με 2-1.

Έπειτα από τέσσερις διαδοχικές αναμετρήσεις χωρίς ήττα από τον Ατρόμητο εντός και εκτός έδρας, ο Βόλος έχασε από την ομάδα του Περιστερίου στη Μαγνησία για το Β’ Γύρο του πρωταθλήματος.

Διαιτητές: Δημήτριος Μαλούτας, Βασίλειος Νικολακάκης, Μιχαήλ Παπαδάκης 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης