Ο Μοσκέρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ριέρα

Ο Ακούνια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάλτσι

Ο Τσιλούλης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τόσιτς.

62'

Αλλαγή

Ο Νούνιες βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Στάνκο

59'

Τεράστια ευκαιρία από τον Ακούνια, ο οποίος βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή απέναντι από τον Μπάουμαν, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ

57'

Αλλαγή

Ο Νέιρα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντίκο

56'

Κίτρινη κάρτα για τον Αμπάντα

Πιο ισορροπημένο το δεύτερο ημίχρονο

48'

Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Αμπάντα έκανε το σουτ από πλάγια θέση, απέκρουσε ο Κοσέλεφ

46'

Αλλαγή

Ο Ρούμπεν Μαρτίνεζ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σίντκλεϊ.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Το γκολ του Νέιρα, ο οποίος από το σημείο του πέναλτι έφερε το ματς στα ίσα

Η Λαμία πήρε νωρίς το προβάδισμα μετά το όμορφο σουτ του Ακούνια, αλλά ο ΟΦΗ πίεσε, δημιούργησε φάσεις και κατάφερε να ισοφαρίσει πριν το τέλος του πρώτου μέρους. Οι Κρητικοί μάλιστα θα μπορούσαν να είχαν πετύχει κι άλλο γκολ, αλλά «έπεσαν» πάνω στον Κοσέλεφ.

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45'

Νέα μεγάλη ευκαιρία από τον ΟΦΗ. Ο Φελίπε πήρε την κεφαλιά, ο Κοσέλεφ απέκρουσε σε κόρνερ

41'

Το σουτ του Λουίς Φελίπε πέρασε άουτ, λίγα μέτρα μακριά από το δοκάρι της εστίας της Λαμίας

37'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Νέιρα ανέλαβε την εκτέλεση κι ευστόχησε, ισοφαρίζοντας σε 1-1

Το κέρδισε ο Νέιρα από τον Κυριάκο Παπαδόπουλο

37'

Πέναλτι για τον ΟΦΗ

34'

Ο Νέιρα ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε τη μπάλα στη γωνία, αλλά ο Κοσέλεφ απομάκρυνε

33'

Ο Λάρσον κέρδισε το φάουλ από τον Νούνιες σε πολύ καλό σημείο

Το γκολ του Ακούνια

29'

Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, ο Ακούνια νίκησε σε μια μονομαχία με τον Βούρο και πάσαρε στον Τσιλούλη, ο οποίος είχε όλη την εστία μπροστά του, αλλά πλάσαρε αδύναμα πάνω στον Μπάουμαν.

26'

Τεράστια ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα ο ΟΦΗ. Ο Λουίς Φελίπε βρέθηκε απέναντι από τον Κοσέλεφ, πλάσαρε αλλά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι

17'

Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με ένα μακρινό σουτ του Λουίς Φελίπε. Ο Κοσέλεφ ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε.

14'

Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Μοσκέρα σέντραρε από αριστερά, ο Τοράλ έπιασε την κεφαλιά αλλά ήταν αδύναμη και κατέληξε πάνω στον Κοσέλεφ.

Ο ΟΦΗ πιέζει και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης

Ο Ακούνια έπιασε το δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ΟΦΗ για το 0-1

3'

Γκολ για τη Λαμία

Σέντρα στο ματς!

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Κωστάρα, Χριστοδούλου, τέταρτο τον Τσετσίλα, ενώ VAR είναι οι Ζαμπάλας και Στεφανής.

Αναπληρωματικοί για τη Λαμία οι Νάγκι, Μάλτσι, Κοντονίκος, Μούλα, Σίντκλεϊ, Στάνκο, Τόσιτς, Τζανετόπουλος και Βασιλαντωνόπουλος.

Στον πάγκο για τον ΟΦΗ θα βρίσκονται οι Σωτηρίου, Αποστολάκης, Ντίκο, Γκλαζερ, Μαρινάκης, Μεγιάδο, Πασαλίδης, Ριέρα και Θοράρινσον.

Λαμία (Βόκολος, 4-4-2): Κοσέλεφ - Σιμόν, Παπαδόπουλος, Κορνέζος, Αμαράλ - Τσιλούλης, Τζανδάρης, Νούνιες, Σλίβκα - Ακούνια, Μαρτίνεζ

ΟΦΗ (Μελ, 4-2-3-1): Μπάουμαν - Λάρσον, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Άμπαντα - Γκαγιέγκος, Μπάκιτς - Τοράλ, Νέιρα, Μοσκέρα - Φελίπε

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 20:00

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα ανάμεσα στον ΟΦΗ και τη Λαμία για την 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Στο «Γεντί Κουλέ» πέφτει η αυλαία της αγωνιστικής.