Βασίλης Πολυχρονόπουλος 17:53 - 16.03.2024 / Ανανεώθηκε: 21:56 - 16.03.2024

Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός - Πανσερραϊκός 3-0

90+6'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

90+4'

ΓΚΟΟΛ, 3-0 για τον Παναιτωλικό! Ο Λομονάκο νίκησε τον Χοβάν μετά από ασίστ του Λιάβα.

90'

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+3'

Ο Γιώργος Λιάβας έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+1'

Αλλαγή

Ο Ζήσης Χατζηστραβός βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάριος Σοφιανός.

90+2'

Αλλαγή

Ο Άγγελος Τσιγγάρας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φρανκ – Ιβ Μπαμπόκ.

90+2'

Αλλαγή

Ο Χουάνπι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιάννης Μπουζούκης.

89'

Αλλαγή

Ο Φρεντερίκο Ντουάρτε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Χρήστος Μπελεβώνης.

83'

Αλλαγή

Ο Νίκος Καρέλης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σεμπαστιάν Λομόνακο.

83'

Αλλαγή

Ο Σέρχιο Ντίαθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Γιώργος Λιάβας.

81'

Επιχείρησε ένα σουτ ο Χατζηστραβός, έβαλε το κεφάλι του ο Οικονόμου και άλλαξε την πορεία της μπάλας.

79'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ισμαΐλα Ουεντραόγκο.

77'

Σουτ του Ντουάρτε, άουτ η μπάλα.

72'

Χτύπησε στην κόντρα ο Παναιτωλικός, αλλά ο Καρέλης δεν έδωσε στον Ντίαζ που ήταν αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και χάθηκε η ευκαιρία.

68'

Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντίαζ ο Χοβάν απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Καρέλη μέσα από τη μικρή περιοχή.

65'

Αλλαγή

Ο Απόστολος Διαμάντης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ζέφτε Μπετανκόρ.

65'

Αλλαγή

Ο Ματίας Τομάς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σάββας Μούργος.

64'

Νέα ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μαυρίας βρήκε τον Τορεχόν μέσα στη περιοχή, όμως το πλασέ του τελευταίου κόπηκε.

62'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στη αντίπαλη άμυνα, έκανε ένα σουτ, όμως ο Χοβάν ήταν σε ετοιμότητα.

60'

Πιο ισορροπημένο το ματς στο δεύτερο μέρος, αλλά με χειρότερο ρυθμό.

Μόλις ισοφάρισε σε 2-2 ο ΠΑΣ στο άλλο ματς με κεφαλιά του Εραμούσπε (85').

Το ακυρωθέν γκολ του Ντίαζ

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Σεμπαστιάν Μλάντεν.

51'

Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Χουάνπι με μία εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Οικονόμου, ο οποίος έπιασε εντυπωσιακά την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών.

50'

Κίτρινη κάρτα για τον Απόστολος Διαμάντης.

49'

Καλή απευθείας εκτέλεση από τον Τομάς, λίγο δίπλα από το δοκάρι η μπάλα.

48'

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανσερραϊκό.

48'

Κίτρινη κάρτα για τον Χουάνπι.

46'

Αλλαγή

Ο Νταμίλ Ντανκερλούι βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Γκοτζαμανίδης.

46'

Αλλαγή

Ο Άγγελος Οικονόμου βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ισμαΐλα Ουεντραόγκο.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο!

45+2'

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός - Πανσερραϊκός 2-0

Το γκολ του Μαυρία για το 2-0 του Παναιτωλικού

45+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Νταμίλ Ντανκερλούι.

Το γκολ του Χουάνπι για το 1-0 του Παναιτωλικού

42'

Βρήκε δίχτυα ο Ντίαθ με εξαιρετική ενέργεια, όμως το γκολ του ακυρώθηκε για οφσάιντ. Παραμένει το 2-0.

40'

Πέρασε άουτ η μπάλα μετά την κεφαλιά του Ταμπίτζε.

34'

Ο Πέδρο Σίλβα Τορεχόν έδωσε την ασίστ για το γκολ.

34'

ΓΚΟΟΛ για τον Παναιτωλικό, 2-0! Λίγα δευτερόλεπτα μετά από ευκαιρία του Καρέλη, ο Μαυρίας με ένα υπέροχο σουτ στην κίνηση νίκησε τον Χοβάν και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

33'

Ο Πανσερραϊκός πιέζει αρκετά μετά το γκολ που δέχτηκε, ψάχνοντας τη γρήγορη απάντηση.

26'

Ο Νίκος Καρέλης έδωσε την ασίστ για το γκολ.

26'

ΓΚΟΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-0! Ο Χουάνπι άνοιξε για τον Καρέλη δεξιά, εκείνος τον ξαναβρήκε με ένα ωραίο γύρισμα και ο 30χρονος άσος με ένα ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

25'

Κίτρινη κάρτα για τον Σέρχιο Ντίαθ.

20'

Ο Μαυρίας έφερε την μπάλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή, ο Χατζηθεοδωρίδης πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Χοβάν.

18'

Σουτ του Μλάντεν, μπλοκάρει ο Τσάβες.

15'

Ο Ουάρντα επιχείρησε ένα σουτ, όμως η μπάλα βρήκε στα σώματα.

14'

Σέντρα του Τορεχόν, περνάει κατευθείαν άουτ η μπάλα.

10'

Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με ένα μακρινό σουτ του Ντίας, μπλοκάρει εύκολα ο Χοβάν.

8'

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναιτωλικός, έχει τον έλεγχο σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

Το άλλο ματς στο Περιστέρι ανάμεσα σε Ατρόμητο και ΠΑΣ είναι στο 0-0, ενώ νωρίτερα ο Βόλος επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης, ενώ Κηφισιά και ΟΦΗ ήρθαν ισόπαλοι χωρίς σκορ.

1'

Μεγάλη ευκαιρία με το... καλημέρα για τον Πανσερραϊκό! Ο Χατζηστραβός «σέρβιρε» στον Άλεξιτς, όμως εκείνος δεν μπόρεσε να βρει εστία με το πλασέ του μέσα από την περιοχή.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Ξεκίνησε το ματς!

Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Σταύρος Τσιμεντερίδης, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Ευαγγέλου.

Πανσερραϊκός: Χοβάν, Δεληγιαννίδης, Χατζηστραβός, Διαμάντης, Μπέγκστρεμ, Οικονόμου, Μορέιρα, Τομάς, Ντανκερλούι, Ουάρντα, Άλεξιτς.

Παναιτωλικός: Τσάβες, Μαυρίας, Οικονόμου, Μλάντεν, Ταμπίτζε, Τορεχόν, Χουάνπι, Τσιγγάρας, Ντουάρτε, Ντίαζ, Καρέλης.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Από τη μία οι Αγρινιώτες, οι οποίοι βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη και θέλουν να μπουν με το δεξί στα playouts, προκειμένου να ξεκολλήσουν και από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και από την άλλη η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, που είναι στην 9η θέση με 27 βαθμούς, δύσκολα θα κινδυνέψει, αλλά θα κυνηγήσει ένα θετικό αποτέλεσμα, ώστε να αρχίσει να «κλειδώνει» την παραμονή.

Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Πανσερραϊκό στο Αγρίνιο για την πρεμιέρα των playouts της Stoiximan Super League.