Ο Ζίνι «καθάρισε» για την ΑΕΚ Β', 1-0 τον Καμπανιακό

©intime

Δημήτρης Χούπης 16:42 - 30.11.2023 / Ανανεώθηκε: 18:08 - 30.11.2023

Η ΑΕΚ Β΄ επέστρεψε στις νίκες, αφού επικράτησε με 1-0 του Καμπανιακού χάρη στο γκολ του Ζίνι με εκτέλεση πέναλτι.

Η ΑΕΚ Β' επικράτησε με 1-0 του Καμπανιακού για την 9η αγωνιστική της Super League 2. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Ένωσης στο πρωτάθλημα μετά από δύο μήνες.

Το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του Νίκου Κούστα το πέτυχε ο Ζίνι από τα έντεκα βήματα, μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Κάτσικας στο 38ο λεπτό. Η Ένωση ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις για να κάνουν δύο τα τέρματά τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Θεσσαλονίκης ανέβηκε, πίεσε για να βρει το γκολ της ισοφάρισης, αλλά δημιούργησε λίγες ευκαιρίες. Κάπως έτσι το 1-0 έμεινε και η ΑΕΚ Β' πήρε τη νίκη.

ΑΕΚ Β (Κούστας): Θεοχάρης, Ραντόνια, Γεμπόα, Χρυσόπουλος, Πήλιος, Φοφανά, Λαμαράνα, Κάτσικας (77′ λ.τ Κορομηλάς), Κοντορούχας, Χριστόπουλος (83′ λ.τ Κοσίδης), Ζίνι (46′ Ανδρικόπουλος).

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Κασαπίδης, Π. Καθάριος (46′ Σαρβανίδης), Γιουκούδης, Ν. Καθάριος (77′ Μάνιος), Μπούσης, Έππας (77′ Ταΐρης), Φροσύνης (29′ λ.τ Προσκυνητόπουλος), Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός, Τότσκα, Πόζογλου.