«Οκτώ λεπτά ασπρόμαυρης παράνοιας στη Γερμανία»: Η παρακάμερα από τον θρίαμβο του ΠΑΟΚ στη Φρανκφούρτη (vid)

Άιντραχτ - ΠΑΟΚ

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 12:28 - 02.12.2023 / Ανανεώθηκε: 12:33 - 02.12.2023

Δείτε τα όσα κατέγραψε η παρακάμερα της ΠΑΕ ΠΑΟΚ από τη μεγάλη νίκη των ασπρόμαυρων κόντρα στην Άιντραχτ.

Ο ΠΑΟΚ πήγε στη Φρανκφούρτη για έναν... τελικό πρωτιάς και κατάφερε να επικρατήσει της Άιντραχτ με 2-1, σε ένα ιστορικό βράδυ για τον Δικέφαλο. Οι ασπρόμαυροι πανηγύρισαν ένα σπουδαίο τρίποντο στη Γερμανία, «κλείδωσαν» την κορυφή στον όμιλο και ταυτόχρονα... πέταξαν για τους «16» του Conference League.

Το σκορ για την ομάδα του Ράβζαν Λουτσέσκου το άνοιξε ο Κεντζιόρα στο 55', ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας της Άιντραχτ και ένα το 1-0. Τρία λεπτά μετά η γερμανική ισοφάρισε με τον Μαρμούς, ο οποίος με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο 73ο λεπτό ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς μετά από ασταθή απόκρουση του Τραπ έκανε το 1-2 και έδωσε τη νίκη στον Δικέφαλο.

«Οκτώ λεπτά ασπρόμαυρης παράνοιας στη Γερμανία!». Αυτός είναι ο τρόπος που η ΠΑΕ ΠΑΟΚ θέλησε να δημοσιοποιήσει την παρακάμερα της συγκεκριμένης αναμέτρησης στα social media.

Από το παρακάτω βίντεο ξεχωρίζουν οι επικές αντδράσεις στον «ασπρόμαυρο» πάγκο, η εκπληκτική ατμόσφαιρα στο γήπεδο αλλά και η... έκσταση στο τέλος ανάμεσα σε κόσμο και ομάδα.