Αλμέιδα: «Θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει την ήττα»

Ο Ματίας Αλμέιδα / © Intime

Sportal newsroom 22:13 - 03.01.2023 / Ανανεώθηκε: 22:16 - 03.01.2023

Ο Ματίας Αλμέιδα εμφανίστηκε απογοητευμένος μετά την ήττα της ΑΕΚ από τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Φανερά απογοητευμένος εμφανίστηκε ο Ματίας Αλμέιδα μετά την ήττα που υπέστη η ΑΕΚ στους «Ζωσιμάδες» από τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ στις δηλώσεις του στην κάμερα της Cosmote TV τόνισε ότι η ομάδα του θα μπορούσε να είχε αποφύγει την ήττα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Για το ματς και την ήττα της ΑΕΚ μετά από 13 παιχνίδια: «Θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει την ήττα. Τα πρώτα λεπτά δεν ειχαμε καθόλου συγκέντρωση. Δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες που θα μπορούσαμε να είχαμε κάνει γκολ, αλλά κάναμε 2-3 λάθη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα επανήλθε όπως είχε παίξει και στα προηγούμενα παιχνίδια, απέναντι σε έναν αντίπαλο που έπαιζε άμυνα. Κάναμε ό,τι μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε, αλλά δεν τα καταφέραμε».

Για τα λάθη της Ένωσης: «Δεν ξέρω αν έχει να κάνει 100% με την έλλειψη συγκέντρωσης, αλλά είχαμε μιλήσει γι’ αυτά πριν το παιχνίδι, για τα ατομικά χαρακτηριστικά, αλλά και ως σύνολο».