Αντίπαλοι Ολυμπιακού: Με σούπερ Βάργκα η Φερεντσβάρος έβαλε «πεντάρα» στη ΜΤΚ Βουδαπέστης

Δημήτρης Χούπης 23:14 - 06.02.2024

Η Φερεντσβάρος έχοντας πρωταγωνιστή τον Βάργκα, που έβαλε τέσσερα γκολ, επικράτησε με 5-1 της ΜΤΚ Βουδαπέστης και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Φερεντσβάρος δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο και τελικά επικράτησε της ΜΤΚ Βουδαπέστης με 5-1 έχοντας τον Βάργκα σε τρομερή κατάσταση, αφού σκόραρε τέσσερα τέρματα. Με αυτή τη νίκη η αντίπαλος του Ολυμπιακού παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, με δύο βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο.

Το σκορ για τους γηπεδούχους το άνοιξε ο Βάργκα στο 21ο λεπτό, αλλά στο 32' ο Μπόγκναρ ισοφάρισε σε 1-1. Το δεύτερο μέρος όμως ήταν παράσταση για έναν, αφού ο Ούγγρος επιθετικός της Φερεντσβάρος έβαλε άλλα τρία γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών.

Στο 52' έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα του, στο 53' της έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων και τρία λεπτά μετά έκανε το 4-1. Το τελικό 5-1 το διαμόρφωσε ο Λόντσαρ στο 66'.