Αντίπαλος ΠΑΟΚ: «Τεσσάρα» πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κροατίας για την Ντιναμό Ζάγκρεμπ επί της Γκόριτσα

©intime

Δημήτρης Χούπης 21:18 - 28.02.2024 / Ανανεώθηκε: 21:18 - 28.02.2024

Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ επικράτησε με 4-0 της Γκόριτσα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κροατίας, μία εβδομάδα πριν από το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ για το Conference League.

Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ «πάτησε» την Γκόριτσα στο Μακσιμίρ, επικρατώντας της με 4-0 για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Κροατίας. Κάπως έτσι πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού.

Ο προπονητής της ομάδας του Ζάγκρεμπ Σεργκέι Γιακίροβιτς χρησιμοποίησε αρκετούς αναπληρωματικούς, παρόλο που οι δύο σύλλογοι είναι κοντά στη βαθμολογία στο πρωτάθλημα. Μάλιστα δικαιώθηκε αφού μέσα σε 30' η Ντιναμό «καθάρισε» τη νίκη.

Ο Γκάμπριελ Βίντοβιτς μόλις στο 9ο λεπτό άνοιξε το σκορ και στο 26' ο Φραν Μπρόντιτς έκανε δύο τα τέρματα της Ντιναμό. Στο 56ο λεπτό ο Σάντρο Κουλένοβιτς από τα έντεκα βήματα έκανε το 3-0 και ο Λούκα Βρμπάντσιτς στο 83' διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Απίστευτο: Ο Παναιτωλικός δέχθηκε γκολ στο ίδιο λεπτό, με τον ίδιο τρόπο και στην ίδια εστία στα ματς με ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό! (vids)
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

18:49 - 28.02.2024

«Διαβολική» σύμπτωση στο Αγρίνιο, με τους ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό να βρίσκουν γκολ ισοφάρισης στο ίδιο λεπτό, με τον ίδιο τρόπο και στην ίδια εστία.

Η ενδεκάδα της Ντιναμό: Ζάγκορατς, Πιερ-Γκαμπριέλ, Μπερνοέρ (83' Σούταλο), Ζίβκοβιτς, Πέρκοβιτς (78' Τσβέτκο), Σούτσιτς (65' Αντέμι), Χαλίλοβιτς, Σπίκιτς (71' Κανέκο), Μπρόντιτς (71' Βρμπράντσιτς), Βίντοβιτς, Κουλένοβιτς