Απίθανο: Η Νιουκάστλ μέχρι το 21' είχε κάνει το 5-0 κόντρα στην Τότεναμ!

Αλεξάντερ Ίσακ

©glomex

Κώστας Τσιακλής 16:56 - 23.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:23 - 23.04.2023

Απίθανα πράγματα εκτυλίχθηκαν στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» καθώς η Νιουκάστλ προηγήθηκε με 5-0 κόντρα στην Τότεναμ μέσα σε 21 λεπτά!

Απίθανα πράγματα εκτυλίχθηκαν στο μεγάλό παιχνίδι της Κυριακής (23/04) στην Premier League αφού η Νιουκάστλ προηγήθηκε με 5-0 κόντρα στην Τότεναμ στα πρώτα 21 λεπτά.

Η Νιουκάστλ ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι και δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλο της αφού προηγήθηκε με 3-0 από το πρώτο δεκάλεπτο. Αρχικά στο 1' ο Ζοέλιντον μπήκε στην περιοχή και σούταρε ανενόχλητος, ο τερματοφύλακας της Τότεναμ, Ούγκο Λορίς, απέκρουσε ασταθώς και ο Τζέικομπ Μέρφι πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-0.

Στο 6' ο Φάμπιαν Σερ βρήκε στην πλάτη της άμυνας τον Ζοέλιντον, ο οποίος πέρασε και τον Λορίς και έκανε εύκολα το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα ο Μέρφι σκόραρε ξανά με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής.

Οι «ανθρακορύχοι» δεν σταμάτησαν εκεί και πέτυχαν άλλα δύο τέρματα μέσα στα επόμενα δέκα λεπτά. Ο Αλεξάντερ Ίσακ πήρε το όπλο του και εκμεταλλεύτηκε τις ασίστ από τους Τζο Γουίλοκ (19') και Σον Λόγκσταφ (21') και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Αξίζει να σημειωθεί ότι μόνο η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να προηγηθεί με 5-0 σε πιο σύντομο χρονικό διάστημα. Συγκεκριμένα οι «πολίτες το είχαν κάνει μέσα σε 18 λεπτά στο παιχνίδι κόντρα στη Γουότφορντ τον Σεπτέμβριο του 2019.