Η ανάρτηση της ΠΑΕ Ατρόμητος για το πέναλτι με το οποίο ισοφάρισε ο Άρης

Ιάσονας Τσίλης 22:36 - 05.11.2023

Στο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Άρη, η ΠΑΕ Ατρόμητος με ανάρτηση της σχολίασε το πέναλτι με το οποίο ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι.

Ο Ατρόμητος πανηγύρισε μια πολύ σημαντική νίκη με 3-1 επί του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Οι Περιστεριώτες πέτυχαν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους στη φετινή Super League και αρχίζουν σιγά - σιγά να βρίσκουν τον καλό τους εαυτό.

Αρχικά προηγήθηκαν στο 25' με τον Φριτζόνσον, όμως ο Άρης κέρδισε πέναλτι στο 35', με το οποίο ισοφάρισε. Αυτή τη φάση σχολίασε η ΠΑΕ Ατρόμητος στο ημίχρονο του αγώνα, υποστηρίζοντας πως η παράβαση ήταν εκτός περιοχής και νωρίτερα είχε προηγηθεί φάουλ στον Κούντε

«Με ένα ανύπαρκτο πέναλτι που είδαν μόνο Διαμαντόπουλος και Ζαμπαλάς για παράβαση εκτός περιοχής, χωρίς στην ίδια φάση να καταλογίσουν ξεκάθαρο φάουλ στον Κούντε που είχε προηγηθεί, ο Άρης ισοφάρισε με τον Φαμπιάνο το τέρμα του Φριντζόνσον», ανέφερε χαρακτηριστικά.