ΑΡΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-1

LIVE ΑΡΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-1

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 19:00 - 26.02.2023 / Ανανεώθηκε: 21:28 - 26.02.2023

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του Άρη με τον Ατρόμητο στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την 24η αγωνιστική της Super League.

• Τέλος παιχνιδιού, με τον Άρη να επικρατεί 2-1 του Ατρομήτου και να «σφραγίζει» την είσοδο του στα playoffs.
  • Μεγάλη ευκαιρία ο Άρης, με τον Λάζαρο να κάνει μια φοβερή ενέργεια, αλλά να μη νικάει τον εξαιρετικό Γιαννιώτη από πολύ πλεονεκτική θέση,
  • ΓΚΟΟΛ για τον Ατρόμητο, μειώνει σε 2-1 ο Ρομπάιγ και επιστρέφουν στο ματς οι Περιστεριώτες.
  • Από τη μια μεγάλη ευκαιρία στην άλλη. Αρχικά ο Καμαρά αστόχησε με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, ενώ λίγα δευτερόλεπτα μετά ο Φριτζόνσον δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κουέστα από πολύ κοντινή απόσταση.
  • Διαχειρίζεται το προβάδισμα του ο Άρης, με τον Ατρόμητο να επιχειρεί να πιέσει.
  • Και εκεί που όλα ήταν τέλεια για τον Άρη, έρχεται ένας τραυματισμός του Ρουπ, να... μαυρίσει τη βραδιά. Έγινε αναγκαστική αλλαγή και πήρε τη θέση του ο Ντουκουρέ.
  • Έχει πέσει ο ρυθμός σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο.
  • Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!
  • Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Άρη να κάνει ένα φοβερό πρώτο ημίχρονο και να έχει πάρει δίκαια προβάδισμα δύο τερμάτων κόντρα στον Ατρόμητο.

Αλέξης Σαββόπουλος: «Με το πόδι πατημένο στο γκάζι ο Άρης όχι μόνο κερδίζει με 2-0 αλλά παίζει και ωραίο ποδόσφαιρο».

• Καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πάλμα, λίγο πιο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.
  • Εξαιρετικό βολέ από τον Ρουπ, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Γιαννιώτης
  • Πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Ρομπάιγ να κάνει ένα πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση μετά από σέντρα του Κεσχρίντα και την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δοκάρι.
  • Ο Ματέο Γκαρσία πήρε το ριμπάουντ μετά το δοκάρι του Ρουπ και με ένα ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
  • ΓΚΟΟΛ για τον Άρη, 2-0! Και αυτή τη φορά θα μετρήσει.

Αλέξης Σαββόπουλος: «Δεύτερο σερί παιχνίδι που πετυχαίνει γκολ ο Νταρίντα, πάλι σε συνεργασία με τον Ρουπ»

• Τεράστια ευκαιρία για τους Θεσσαλονικείς, με τον Πάλμα να μη νικάει τον Γιαννιώτη από θέση τετ α τετ.
  • Ο Άρης βρίσκει και δεύτερο γκολ, με τον Ματέο Γκαρσία να νικάει τον Γιαννιώτη, όμως το τέρμα του Αργεντινού ακυρώθηκε για οφσάιντ.
  • ΓΚΟΟΛ για τον Άρη, ο Νταρίντα με ένα υπέροχο σουτ στην κίνηση από διαγώνια θέση κάνει το 1-0.
  • Μια γάτα έκανε την είσοδο της στον αγωνιστικό χώρο του «Κλεάνθης Βικελίδης», όμως βγήκε άμεσα από μόνη της.
  • Έχει μπει δυνατά ο Άρης και δείχνει τις προθέσεις του από τα πρώτα λεπτά του αγώνα.
  • Ξεκίνησε το ματς!
  • Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ζαμπάλας, ενώ στο VAR είναι ο Τσαγκαράκης.
  • Υπενθυμίζεται ότι το πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων είχε λήξει ισόπαλο χωρίς σκορ.
  • Ο Άρης έρχεται από ένα επιβλητικό διπλό επί του ΟΦΗ με 3-0, με το οποίο έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί του, ενώ και ο Ατρόμητος επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας του Λεβαδειακού με 1-0 στο Περιστέρι.
  • Η ενδεκάδα του Ατρομήτου: Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Ντε Μποκ, Γκονθάλεθ, Αγκιμπού Καμαρά, Οικονομίδης, Ρομπάιγ, Ροτάριου, Τζαβίδας.
  • Η ενδεκάδα του Άρη : Κουέστα, Μπράμπετς, Ενκουλού, Οντουμπάτζο, Πίρσμαν, Ετέμπο, Νταρίντα, Ρουπ, Ματέο Γκαρσία, Πάλμα, Καμαρά.
  • Ο Τόλης Τερζής παρατάσσει την ίδια ενδεκάδα με αυτή που χρησιμοποίησε στο ματς με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο.
  • Σε περίπτωση που η ομάδα του Τόλη Τερζή πάρει τη νίκη κόντρα στους Περιστεριώτες θα εξασφαλίσει και μαθηματικά τη συμμετοχή της στο μίνι πρωτάθλημα μετά την κανονική περίοδο. Ανεξάρτητα με το τι θα γίνει -αν γίνει κιόλας- στο Ατρόμητος - ΑΕΚ.
  • Ο Άρης υποδέχεται απόψε (19:30) τον Ατρόμητο στο «Κλεάνθης Βικελίδης» σε έναν... τελικό όσον αφορά την είσοδο στα playoffs.