Ασταμάτητος: Νέο πάρτι με Μουργκ - Ντεσπόντοφ, πάτησε κορυφή ο ΠΑΟΚ

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος Μάνος Τσαλγατίδης 19:29 - 17.12.2023 / Ανανεώθηκε: 19:41 - 17.12.2023

Μουργκ και Ντεσπόντοφ πέτυχαν από δύο γκολ και ο ΠΑΟΚ διέλυσε τον Αστέρα με 1-4 στην Τρίπολη συνεχίζοντας την εντυπωσιακή του πορεία.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-4 επί του Αστέρα χάρη στα δύο γκολ των Μουργκ και Ντεσπόντοφ, (μείωσε ο Ζουκάνοβιτς) πέρασε με ευκολία από το Θεόδωρος Κολοκοτρώνης.

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου μην έχοντας στην διάθεση του, τους Τάισον και Αντρίγια Ζίβκοβιτς λόγω μυϊκών προβλημάτων αναγκάστηκε να προβεί σε αλλαγές και έτσι ξεκίνησε με τους: Κοτάρσκι, Μπάμπα, Κουλιεράκη, Κεντζιόρα, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Οζντόεφ, Κωνσταντέλια, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα.

Από την άλλη ο Μίλαν Ράσταβατς παρέταξε στο γήπεδο τους: Παπαδόπουλο, Καστάνιο, Ζουκάνοβιτς, Καρμόνα, Άλβαρες, Μουνάφο, Αλάγκμπε, Μπαρτόλο, Καλτσάς, Ζουγλή και Μιριτέγιο.

Ο Αστέρας μπήκε πιο δυνατά από τον ΠΑΟΚ στο ματς, που το ξεκίνημα του έμοιαζε αρκετά με αυτό κόντρα στην Ελσίνκι. Ένα λάθος του Βιεϊρίνια στο 5ο λεπτό έφερε τρεις απανωτές φάσεις για τον Αστέρα, αρχικά ο Κοτάρσκι απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ το σουτ του Μουνάφο. Μετά την εκτέλεση αυτού, ο Καλτσάς έπιασε μονοκόμματο σουτ, ο κίπερ του ΠΑΟΚ απέκρουσε και πάλι και ο Αλάγκμπε σε κενή εστία σημάδεψε το δοκάρι από το ύψος της μικρής περιοχής.

Οι «ασπρόμαυροι» από το 10ο λεπτό και έπειτα άρχισαν να ανεβάζουν ρυθμό και έτσι στο 13΄ ήρθε η πρώτη τελική τους, όταν ο Σβαμπ επιχείρησε μακρινό διαγώνιο σουτ, με τον Παπαδόπουλο όμως να μην αιφνιδιάζεται και να μπλοκάρει. Οι «ασπρόμαυροι» είχαν αρχίσει να βρίσκουν το τέμπο τους και έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Κουλιεράκη. Ο Έλληνας αμυντικός μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντεσπόντοφ στο 21΄έπιασε τη σκαστή κεφαλιά, με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει ενστικτωδώς εξ επαφής. Ένα λεπτό αργότερο ο Μπάμπα επιχείρησε ένα γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο ΠΑΟΚ ναι μεν το έβρισκε στην επίθεση, αλλά στην άμυνα συνέχισε να έχει σημαντικά θέματα. Από μια απομάκρυνση, ο Αστέρας έφυγε στο κενό γήπεδο με Μουνάφο και Ζουγλή, ο πρώτος βρήκε με πάσα τον δεύτερο, που πλάσαρε τον Κοτάρσκι, αλλά ο Μουργκ που είχε ακολουθήσει τη φάση πρόλαβε την μπάλα πριν αυτή περάσει την γραμμή.

Ο Δικέφαλος το είχε βρει στην επίθεση και έτσι η στιγμή που θα έβρισκε δίχτυα δεν έδειχνε να αργεί. Αυτή ήρθε στο 34ο λεπτό. Ο Κωνσταντέλιας σούταρε, η μπάλα κόντραρε και έπεσε στα πόδια του Μουργκ μέσα στην περιοχή, με τον Αυστριακό να ντριμπλάρει και τον Παπαδόπουλο και να σκοράρει σε κενή εστία. Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σαμάτα βρήκε δίχτυα, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στη συνέχεια μεγάλη φάση δεν υπήρξε με τις σκληρές μονομαχίες να πρωταγωνιστούν εντός αγωνιστικού χώρου και τον ΠΑΟΚ στο 45΄να ζητά πέναλτι πάνω στον Οζντόεφ.

Λουτσέσκου και Ράσταβατς ήταν ικανοποιημένοι με τους ποδοσφαιριστές τους και έτσι δεν υπήρξαν αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου μέρους. Ο ΠΑΟΚ απείλησε στο 48΄ όταν ο Σβαμπ βρήκε με μαγική μπαλιά τον Μουργκ, αυτός έσπασε στον Ντεσπόντοφ που ξεμαρκάριστος σούταρε πάνω στον Παπαδόπουλο. Ο μαχητικός Αστέρας μετά από αυτή τη φάση άρχισε να ανεβάζει την απόδοση του και να προσπαθεί να πιέσει κυρίως από τα δεξιά, αλλά η προσπάθεια αυτή γινόταν με ανορθόδοξο τρόπο και τον ΠΑΟΚ να μην αγχώνεται ιδιαίτερα.

Ωστόσο, η ποιότητα των παικτών του Δικεφάλου έπαιξε τον ρόλο της και το 0-2 ήρθε με σχετική ευκολία. Στο 59ο λεπτό ο Σαμάτα σέντραρε εξαιρετικά και ο Ντεσπόντοφ με κοντινή προβολή βρήκε δίχτυα και διπλασίασε τα τέρματα των «ασπρόμαυρων». Η χαρά αυτή όμως δεν κράτησε πολύ. Ο Αστέρας στο 63΄μείωσε με τον Ζουκάνοβιτς. Ο Κοτάρσκι έκανε κακή έξοδο μετά από εκτέλεση κόρνερ έχασε την μπάλα στον αέρα και ο παίκτης της ομάδας από την Αρκαδία μείωσε σε 1-2 με δυνατό σουτ. Τρία λεπτά αργότερα ο Άλβαρες σούταρε δυνατά και η μπάλα... ξύρισε το δοκάρι του ΠΑΟΚ.

Ο Δικέφαλος μετά το χαστούκι που δέχθηκε από το γκολ του Αστέρα ξύπνησε και σκόραρε, αλλά το γκολ Σαμάτα ακυρώθηκε ως οφσάιντ στον Μπάμπα που έδωσε την ασίστ. Ωστόσο στο 69΄ ο Τόμας Μουργκ βρήκε ξανά δίχτυα! Ο Σαμάτα έκλεψε την μπάλα από το λάθος του Άλβαρες, ο Παπαδόπουλος βγήκε εκτός περιοχής για να κλείσει το οπτικό πεδίο του Τανζανού, αυτός έσπασε την μπάλα στον Μουργκ που... μπήκε με αυτή στα δίχτυα.

Από εκεί και έπειτα οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές, με τον Λουτσέσκου να έχει ως στόχο να ξεκουράσει ποδοσφαιριστές και τον Ράσταβατς να δώσει φρεσκάδα στην ομάδα του. Μια από τις αλλαγές του Λουτσέσκου, ο Τζίμας δημιούργησε το 1-4, αφού από δική του σέντρα ο Ντεσπόντοφ έγραψε το τελικό 1-4.

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου) Κοτάρσκι, Μπάμπα, Κουλιεράκης, Κεντζιόρα, Βιεϊρίνια (73΄ Σάστρε), Σβαμπ, Οζντόεφ (73΄ Μεϊτέ), Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα (89΄ Τζίμας).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: (Μίλαν Ράσταβατς) Παπαδόπουλος, Καστάνιο, Ζουκάνοβιτς, Καρμόνα, Άλβαρες, Μουνάφο (77΄ Μάντζης), Αλάγκμπε, Μπαρτόλο (27΄ Γκος), Καλτσάς, Ζουγλής (77΄ Σίτο) και Μιριτέγιο (77΄ Βαλιέντα).

MVP

Ο Τόμας Μουργκ! Τι να πει κανείς για τον Αυστριακό! Δύο γκολ, κλεψίματα, τρεξίματα και κατάφερε να σώσει και τον ΠΑΟΚ από βέβαιο γκολ. Απλά τα έκανε όλα.

Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΠΑΓΚΩΝ

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου όπως είναι γνωστό... πεθαίνει με τις ιδέες του, οπότε ο ΠΑΟΚ δεν άλλαξε κάτι στην τακτική προσέγγιση του αγώνα. Μάλιστα οι «ασπρόμαυροι» προσπάθησαν να παίξουν πιο γρήγορο ποδόσφαιρο από ό,τι συνήθως. Από την άλλη ο Ράσταβατς προσπάθησε να σταματήσει τα ανεβάσματα των μπακ του Δικεφάλου. Τα κατάφερε για λίγο, αλλά μόλις ο ΠΑΟΚ βρήκε ρυθμό όλα τελειώσαν.

TΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ο Τόμας Μουργκ σκόραρε δύο γκολ στο ματς κόντρα στον Αστέρα και πλέον έχει σπάσει το προσωπικό του ρεκόρ με τον ΠΑΟΚ, καθώς έχει πετύχει 7 τέρματα, ενώ η καλύτερη του επίδοση έως και σήμερα ήταν τα 5.

Δείτε το live του ματς:

• Λήξη στο ματς. Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη (1-4) και συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του.
  • Δεύτερο προσωπικό γκολ για τον Βούλγαρο στο σημερινό ματς.
  • Εξαιρετικό γύρισμα του Τζίμα από τα δεξιά για τον Ντεσπόντοφ, ο οποίος είχε εύκολο έργο για το 1-4.
  • ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ στο 90ο λεπτό.
  • Μέσα ο Τζίμας έξω ο Σαμάτα για τον ΠΑΟΚ στο 89΄.
  • Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, άστοχη η κεφαλιά του Μάντζη στο 88΄.
  • 85΄ Σέντρα του Ντεσπόντοφ, μπλόκαρε δίχως πρόβλημα ο Παπαδόπουλος.

Μάνος Τσαλγατίδης: Πλέον ο ΠΑΟΚ χρειάζεται να κάνει συντήρηση και το ματς είναι δικό του.

• Αδύναμο το σουτ του Σάστρε από τα δεξιά, ο οποίος γλίστρησε κιόλας κατά τη διάρκεια της προσπάθειάς του στο 83ο λεπτό.
  • Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου διαχειρίζεται εξαιρετικά το υπέρ της προβάδισμα κι έχει «αγκαλιάσει» ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.
  • Ο Μπράντον Τόμας πέρασε στη θέση του Κωνσταντέλια στο 81ο λεπτό.
  • Μάντζης, Σίτο, Βαλιέντε μέσα, έξω οι Μουνάφο, Ζουγλής και Μιριτέλο στο 77ο λεπτό.
  • 73΄ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ! Μέσα Μεϊτέ και Σάστε, έξω Οζντόεφ και Βιεϊρίνια.
  • Κόρνερ για τον Αστέρα στο 72΄, πέρασε ο κίνδυνος για τον ΠΑΟΚ.
  • Εξαιρετικός ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.
  • Ο Σαμάτα βρέθηκε σε θέση τετ α τετ έπειτα από λάθος γύρισμα του Άλβαρες, προσπάθησε να περάσει τον Παπαδόπουλο με την μπάλα να κοντράρει και να στρώνεται στον Μουργκ, ο οποίος σε κενή εστία πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο σημερινό ματς.
  • ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ξανά ο Μουργκ (1-3).
  • Με τη ψυχολογία στα... ύψη πλέον οι Αρκάδες, μετά το γκολ της μείωσης.
  • Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, μία ανάσα από την ισοφάριση στο 66ο λεπτό. Η μπάλα στρώθηκε στον Άλβαρες, ο οποίος εξαπέλυσε έναν κεραυνό και η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ.
  • Οι ασπρόμαυροι ζήτησαν πέναλτι σε πτώση του Ντεσπόντοφ, δεν υπάρχει παράβαση σύμφωνα με τον Μαλούτα.

Μάνος Τσαλγατίδης: Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να βάλει πάλι πίεση στον εαυτό του, ενώ προηγήθηκε με δύο γκολ...

• Ο Κοτάρσκι έκανε ένα τραγικό λάθος και δεν απομάκρυνε σωστά, με αποτέλεσμα η μπάλα να φτάσει στον Ζουκάνοβιτς και εκείνος να κάνει το 2-1
  • 63' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης!
  • Ο Σαμάτα βρέθηκε μόνος του από τα αριστερά, σέρβιρε υποδειγματικά στον Ντεσπόντοφ με μία εξαιρετική σέντρα και ο Βούλγαρος είχε εύκολο έργο για το 0-2.
  • ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ στο 59ο λεπτό.
  • Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.
  • 53΄ Πεσμένος στο έδαφος ο Κουλιεράκης, δείχνει να πονάει.
  • Ο Μπάμπα βρήκε χώρο από τα αριστερά, ωστόσο η σέντρα του ήταν κακή στο 51΄.
  • 48΄ Δυνατό σουτ του Ντεσπόντοφ από τα πλάγια, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Παπαδόπουλος.
  • Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
  • Σε ένα ημίχρονο με λιγοστές ευκαιρίες αλλά καλό ρυθμό, ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα με τον Μουργκ, με τον Αυστριακό να σκοράρει κόντρα στους Αρκάδες όπως και στο ματς του πρώτου γύρου στην Τούμπα.
  • Λήξη του πρώτου ημιχρόνου (0-1).
  • 45΄ Ο Δικέφαλος ζήτησε πέναλτι σε πτώση του Οζντόεφ μέσα στην περιοχή, διαιτητής και VAR είπαν «παίζετε».
  • Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
  • Η άμυνα του Αστέρα έδειξε σταθερότητα στην εκτέλεση του Ντεσπόντοφ κι έδιωξε τον κίνδυνο.
  • Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο στο 42ο λεπτό.

Μάνος Τσαλγατίδης: Ο ΠΑΟΚ δείχνει και σήμερα πως αν οποιοσδήποτε αντίπαλος αφαιρεθεί έστω και για λίγο θα το πληρώσει.

• Το 0-1 παραμένει, έπειτα κι από τον έλεγχο του VAR.
  • Ο Σαμάτα βγήκε σε θέση τετ α τετ, πέρασε τον Παπαδόπουλο κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.
  • Η ανασταλτική γραμμή του Αστέρα θεώρησε πως ο Μουργκ βρίσκεται σε θέση οφσάιντ, με αποτέλεσμα να έχει κακή αντίδραση στη φάση.
  • Η φάση πέρασε κι από τον έλεγχο του VAR. Το γκολ μετράει κανονικά (0-1).
  • Ο Κωνσταντέλιας βρήκε τον κατάλληλο χώρο για να δοκιμάσει το σουτ, η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στον Αυστριακό, ο οποίος πέρασε τον Παπαδόπουλο κι άνοιξε το σκορ σε κενή εστία.
  • ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ στο 34ο λεπτό (0-1).

Μάνος Τσαλγατίδης: Ο ΠΑΟΚ το έχει βρει στην επίθεση, βγάζει συνεργασίες, δημιουργεί φάσεις, αλλά στην άμυνα έχει ακόμα θέματα.

• 30΄ Ο Μουργκ υποδέχτηκε την μπάλα από τον Κωνσταντέλια, δοκίμασε το σουτ από καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ και δεν ανησύχησε τον Παπαδόπουλο.
  • 27΄ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, έξω Μπαρτόλο, μέσα ο Γκος.
  • 25΄ Ο Ζουγλής βγήκε τετ α τετ κόντρα στον Κοτάρσκι, ωστόσο το πλασέ του ήταν αρκετά αδύναμο, με τον Μουργκ να σώζει τη φάση πάνω στη γραμμή.
  • Ωραίο γυριστό σουτ του Μπάμπα στο 22΄ , η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Μάνος Τσαλγατίδης: Είναι σαφές πως ο ΠΑΟΚ βρίσκει ρυθμό, αλλά για την ώρα δεν μπορεί να βάλει Μπάμπα και Βιεϊρίνια στο επιθετικό του παιχνίδι.

• 21΄ Κοντά στο γκολ ο ΠΑΟΚ. Ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Κουλιεράκης νίκησε τους πάντες στην εναέρια μονομαχία και ο Παπαδόπουλος κράτησε το μηδέν με μία σπουδαία επέμβαση.
  • Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ του ΠΑΟΚ στο 17ο λεπτό.
  • Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο στην Τρίπολη. Μετά το δοκάρι του Αστέρα το σύνολο του Λουτσέσκου ανέβασε ρυθμούς και ψάχνει το γκολ.
  • Αδύναμο το σουτ του Σβαμπ στο 13ο λεπτό από μακρινή απόσταση, μπλόκαρε δίχως πρόβλημα ο Παπαδόπουλος.

Μάνος Τσαλγατίδης: Ο ΠΑΟΚ έχει μπει νωθρά και πρέπει να ανεβάσει ένταση και ρυθμό, αλλιώς θα το πληρώσει.

• 10΄ Ο Ντεσπόντοφ μπήκε επικίνδυνα από τα δεξιά στην περιοχή, ωστόσο το γύρισμά του για τον Σαμάτα ήταν κακό.
  • Αυτή ήταν η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του ματς. Ο Αστέρας έφτασε μία ανάσα από το ανοίξει το σκορ, ενώ ο ΠΑΟΚ στάθηκε τυχερός. Το 0-0 παραμένει.
  • Αρχικά ο Καλτσάς πήρε το ριμπάουντ και δοκίμασε το σουτ, ο Κοτάρσκι δήλωσε παρών, ενώ στη συνέχεια η μπάλα στρώθηκε στον Αλάγκμπε, ο οποίος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι από πλεονεκτική θέση.
  • Δοκάρι για τον Αστέρα στο 6΄!
  • Πρώτη φάση για τον Αστέρα Τρίπολης στο 5ο λεπτό. Η μπάλα στρώθηκε στον Μουνάφο, έδιωξε έγκαιρα σε κόρνερ ο Κοτάρσκι.
  • 3΄ Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
  • Έναρξη στο ματς.
  • Διαιτητής: Μαλούτας Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Κόλλιας, 4ος: Κατσικογιάννης, VAR: Κουμπαράκης, Στεφανής.
  • Αξίζει να σημειωθεί πως η αναμέτρηση θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, μετά τα μέτρα που ανακοίνωσε η κυβέρνηση για την οπαδική βία.
  • Το ζέσταμα έχει ολοκληρωθεί, όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα!
  • Τα δύο από τα τρία τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων έχουν ολοκληρωθεί με 2-2, ήταν και τα δύο για την περσινή σεζόν, όπου υπήρξε ισοπαλία στην Τούμπα και ακολούθησε αυτή στην Αρκαδία.
  • Για δεύτερη φορά στην ιστορία των αναμετρήσεων των δύο ομάδων ο ΠΑΟΚ διατηρεί το αήττητο στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι. Μια νίκη και δύο ισοπαλίες είναι ο απολογισμός του, όπως και την προηγούμενη φορά που είχε μια νίκη στις 5 Απριλίου 2009 και δύο ισοπαλίες τις επόμενες σεζόν με 1-1 και 0-0.
  • Να θυμίσουμε πως στο ματς του πρώτου γύρου ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Αστέρα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, οι Θεσσαλονικείς πήραν τη νίκη με 3-0.
  • Στον πάγκο των δύο ομάδων:
    Αστέρας Τρίπολης: Γραμματικάκης, Ατιένθα, Χουχούμης, Ρούμπεν Γκαρθία, Ντιαρά, Γκος, Σίτο, Βαλιέντε, Μάντζης.
    ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Έκονγκ, Ράφα, Τσιγγάρας, Μεϊτέ, Μάρκος Αντόνιο, Μπράντον και Τζίμας.

• Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
    Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Καστάνιο, Ζουκάνοβιτς, Καρμόνα, Άλβαρες, Μουνάφο, Αλάγκμπε, Μπαρτόλο, Καλτσάς, Ζουγλής και Μιριτέγιο.
    ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Μπάμπα, Κουλιεράκης, Κεντζιόρα, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα.

• Όσον αφορά στο βαθμολογικό κομμάτι, ο Δικέφαλος βρίσκεται στην τρίτη θέση με 29 πόντους και στο -2 από την κορυφή. Από την άλλη, ο Αστέρας βρίσκεται στην έκτη θέση με 17 πόντους.
  • Την περασμένη αγωνιστική, οι Αρκάδες πανηγύρισαν το τρίποντο κόντρα στον Πανσερραϊκό (1-0), ενώ ο ΠΑΟΚ πήρε εύκολα τη νίκη κόντρα στη Λαμία (3-0).
  • Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν ξεκινήσει το καθιερωμένο ζέσταμα, σε λιγότερο από 30 λεπτά θα έχουμε έναρξη.
  • Η σέντρα του ματς είναι προγραμματισμένη για τις 17:30.
  • Στην παρέα μας θα βρίσκεται και ο Μάνος Τσαλγατίδης.
  • Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση στην Τρίπολη ανάμεσα σε Αστέρα και ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.
  • Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Sportal.