Διπλό προβάδισμα για την ΑΕΚ με Λιβάι - Άμραμπατ και κόκκινη ο Τζημόπουλος (vid)

Γκολ Λιβάι Γκαρσία / © Intime

Sportal newsroom 19:35 - 13.02.2023 / Ανανεώθηκε: 19:44 - 13.02.2023

Με φοβερό γκολ του Λιβάι Γκαρσία και εύστοχη εκτέλεση του Άμραμπατ σε πέναλτι, η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα με 2-0 κόντρα στον Λεβαδειακό.

Με σκορ 2-0 υπέρ της ολοκλήρωσε η ΑΕΚ το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League, κόντρα στον Λεβαδειακό.

Πρώτος σκόρερ για την Ένωση ήταν ο Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος εκτέλεσε εξαιρετικά το φάουλ που κέρδισε η ομάδα του στο 37ο λεπτό. Λίγη ώρα αργότερα, ο Τζημόπουλος ανέτρεψε τον Λατίνο μέσα στην περιοχή - βλέποντας μάλιστα δεύτερη κίτρινη - και ο Άμραμπατ μετουσίωσε το πέναλτι σε γκολ.