Έφερε το ματς στα ίσια ο Γκλουχ για τη Σάλτσμπουργκ - Ο Τσαλχάνογλου από την άσπρη βούλα έκανε το 2-1 για την Ίντερ (vids)

Sportal newsroom 22:00 - 24.10.2023 / Ανανεώθηκε: 22:00 - 24.10.2023

Η Σάλτσμπουργκ έφερε το ματς στα ίσια κόντρα στην Ίντερ με τον Όσκαρ Γκλουχ, ενώ λίγα λεπτά ο Χακάν Τσαλχάνογλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-1 για τους «νερατζούρι».

Η Σάλτσμπουργκ έφερε το ματς στα ίσια κόντρα στην Ίντερ. Στο 57ο λεπτό ο Όσκαρ Γκλουχ εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Μάουριτς Κιάεργκαρντ και με καταπληκτικό σουτ από την άκρη της περιοχής έκανε το 1-1 για τους Αυστριακούς.

Εφτά λεπτά μετά η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι πήρε εκ νέου το προβάδισμα χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χακάν Τσαλχάνογλου.