Τα highlights από την τεράστια ανατροπή του ΠΑΟΚ στο Ελσίνκι

©intime

Sportal newsroom 22:37 - 21.09.2023 / Ανανεώθηκε: 22:37 - 21.09.2023

Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις από τη νίκη του ΠΑΟΚ με 3-2 επί της Ελσίνκι.

Ο ΠΑΟΚ πήρε σπουδαία και πολύτιμη νίκη, σε ό,τι αφορά την πρόκριση, στη Φινλανδία.

Ο «Δικέφαλος» βρέθηκε να χάνει 1-0 στο ημίχρονο με την κεφαλιά του Μπαντέ στο 35', αλλά με επική αντεπίθεση στο δεύτερο 45λεπτο έφτασε στην ανατροπή και τη νίκη.

Ηγέτης στην αντεπίθεση ο Ντεσπόντοφ. Ο Βούλγαρος εξτρέμ είχε την ασίστ στην κεφαλιά του Κουλιεράκη στο 55' για το 1-1 και ο ίδιος στο 81' με αριστερό πλασέ έκανε το 1-2. Ο Τόμας έγραψε στο 94' το 1-3 και οι γηπεδούχοι απλά μείωσαν στο 99' με πέναλτι του Ραντούλοβιτς.

ΠΑΟΚάρα με ανατροπή στο Ελσίνκι!
CONFERENCE LEAGUE

21:47 - 21.09.2023

Τα είδε όλα, αλλά τα πήρε και όλα! Ο ΠΑΟΚ μπορεί να μπήκε υπνωτισμένος και αμήχανος στον ιδιαίτερο αγωνιστικό χώρο της έδρας της Ελσίνκι, «Bolt Arena», αλλά με σπουδαία ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε 3-2 μέσα στη Φινλανδία!