Προηγήθηκε η Αστάνα - Το γύρισε μέσα σε δύο λεπτά η Πλζεν (vid)

©Glomex

Sportal newsroom 19:35 - 05.10.2023

Η Αστάνα πήρε το προβάδισμα στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Βικτόρια Πλζεν, για τη δεύτερη αγωνιστική του Europa Conference League. Ωστόσο η τσέχικη ομάδα έκανε την ολική ανατροπή στο ματς.

Η Αστάνα πήρε το προβάδισμα στην εντός έδρας αναμέτρηση της δεύτερης αγωνιστικής του Europa Conference League κόντρα στη Βικτόρια Πλζεν. Ωστόσο οι Τσέχοι γύρισαν το εις βάρος τους σκορ μέσα σε δύο λεπτά, κάνοντας την ολική ανατροπή.

Στο 51ο λεπτό ο Ντέμπο Νταρμπόε έστρωσε στον Μάριν Τομάσοφ, ο οποίος με σουτ από το όριο της περιοχής έκανε το 1-0. Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε για λίγο, καθώς η Πλζεν έφερε το ματς στα ίσια με τη κοντινή κεφαλιά του Τομάς Χορί (54'). Την ολική ανατροπή για την ομάδα του Μίροσλαβ Κοουμπέκ έκανε ο Γιαν Κόπιτς (58') με σουτ που βρήκε πάνω στον Λουκάς Κάλβαχ.