Φιλική ισοπαλία στο Ατρόμητος - ΟΦΗ με «βροχή» γκολ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 21:26 - 05.08.2023 / Ανανεώθηκε: 16:39 - 06.08.2023

Ατρόμητος και ΟΦΗ έμειναν στο ισόπαλο 2-2, σε ένα παιχνίδι το οποίο οι Περιστεριώτες πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων.

Ατρόμητος και ΟΦΗ ολοκλήρωσαν με ισοπαλία το μεταξύ τους φιλικό, που πραγματοποιήθηκε στο Ελ Πάσο της Καλλιθέας. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 2-2, με τους Περιστεριώτες να επικρατούν με 2-0 μέχρι το 41ο λεπτό του αγώνα.

Ο Κρις Κόουλμαν και ο Βάλντας Νταμπράουσκας δοκίμασαν πράγματα στο συγκεκριμένο ματς, θέλοντας αμφότεροι να εμφανιστούν έτοιμοι στην έναρξη του πρωταθλήματος. Οι τυπικά γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυναμικά στο ματς και μέχρι το 15΄ είχαν πετύχει δύο τέρματα. Στο 12ο λεπτό ο Γιουμπιτάνα επιχείρησε ένα σουτ με το αριστερό και έδωσε το προβάδισμα για την ομάδα του. Ακολούθησε ο Ρομπάιγ τρία λεπτά αργότερα, με τον Γάλλο να νικά τον Χριστογεώργο

Τα πράγματα άλλαξαν στο 41', όταν ο ΟΦΗ μείωσε με γκολ του Μπιφουμπά. Αυτό έδωσε «boost» στους φιλοξενούμενους και το παιχνίδι ισορρόπησε. Στο 79ο λεπτό ο σύλλογος της Κρήτης τελικά βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει, με μία εξαιρετική προσπάθεια του Χουάν Νέιρα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδες:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόουλμαν): Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Γκονθάλεθ, Φριντζόνσον, Γιουμπιτάνα, Βέργος, Ρομπάιγ

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Χριστογεώργος, Λαμπρόπουλος, Πασαλίδης, Λάρσον, Αμπάντα, Μπάκιτς, Μεγιάδο, Τοράλ, Ριέρα, Μπιφουμά, Φελίοε