«Βατερλώ» του Ολυμπιακού στη Γερμανία: 4-0 η Φράιμπουργκ στο ημίχρονο - Δείτε όλα τα γκολ (vid)

Παίκτες Ολυμπιακού

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 20:30 - 30.11.2023 / Ανανεώθηκε: 21:04 - 30.11.2023

Ο Ολυμπιακός πραγματοποιεί τραγικό ξεκίνημα στην αναμέτρηση με τη Φράιμπουργκ επί γερμανικού εδάφους, καθώς βρίσκεται ήδη πίσω στο σκορ με 4-0 στο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός δεν έχει κάνει την εμφάνισή του στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης κόντρα στη Φράιμπουργκ, με τους Γερμανούς να έχουν στήσει... πάρτι.

Αρχικά, μόλις στο τρίτο λεπτό ο Γκρέγκοριτς κέρδισε τη μονομαχία με τον Ρέτσο και το αδύναμο σουτ του κατέληξε στην εστία του Πασχαλάκη για το 1-0.

Στη συνέχεια, ο Ντοάν εκτέλεσε κόρνερ, ο Γκρέγκοριτς βρήκε κενό στην άμυνα και με κεφαλιά έκανε το 2-0. Ο σκόρερ των πρώτων δύο τερμάτων έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο, ενώ 36ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι και σημείωσε χατ-τρικ.

Τέλος, στο 42΄ ο Σιντιγιά ήταν αμαρκάριστος στην αριστερή μεριά της άμυνας και με ένα διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.