Στους πρώτους σκόρερ του MLS ο Γιακουμάκης με 13 γκολ (vid)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης βρήκε δίχτυα στο ματς της Ατλάντα Γιουνάιτεντ κόντρα στην Ντάλας κι έφθασε τα 13 γκολ στο MLS.

«On fire» είναι ο Γιώργος Γιακουμάκης! Ο Έλληνας διεθνής επιθετικός συνεχίζει να «βομβαρδίζει» τα αντίπαλα δίχτυα στο MLS, όντας πλέον στους πρώτους σκόρερ του αμερικανικού πρωταθλήματος.

O 28χρονος στράικερ σημείωσε το 13ο του γκολ με την φανέλα της Ατλάντα Γιουνάιτεντ στο ισόπαλο 2-2 της ομάδας του κόντρα στο Ντάλας, με τον Γιακουμάκη να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 44′ με υπέροχη κεφαλιά.

Η Ντάλας προηγήθηκε στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης και λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ο Έλληνας διεθνής φορ ισοφάρισε με κεφαλιά για το 1-1. Η Ατλάντα ανέτρεψε το ματς στο 58’ αλλά η Ντάλας επανέφερε την ισορροπία για το τελικό 2-2.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πλέον μετράει 13 γκολ σε 21 εμφανίσεις με την Ατλάντα Γιουνάιτεντ και φιγουράρει στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ μαζί με τον Λουτσιάνο Ακόστα της Σινσινάτι και τον Χάνι Μούκταρ της Νάσβιλ.