Κιέζα και Σάντρο «καθάρισαν» για τη Γιουβέντους κόντρα στη Μόντσα

Φεντερίκο Κιέζα

PrtScr

Τζιοβάνι Ζάκαρη 21:50 - 25.05.2024 / Ανανεώθηκε: 10:14 - 29.05.2024

Η Γιουβέντους χάρη στα γκολ των Κιέζα και Σάντρο επικράτησε με 2-0 της Μόντσα για την τελευταία αγωνιστική της Serie A.

Η Γιουβέντους έκλεισε τη χρονιά με νίκη, καθώς επικράτησε με 2-0 της Μόντσα για την τελευταία αγωνιστική της Serie A. Πρωταγωνιστές της «γηραιάς κυρίας» ήταν ο Κιέζα και Σάντρο που πέτυχαν τα δύο γκολ.

Η ομάδα από το Τορίνο είχε το πάνω χέρι και μέσα σε δύο λεπτά «καθάρισε» το παιχνίδι. Ο Κιέζα στο 26ο λεπτό δέχτηκε την μπάλα από τον Μίλικ και έκανε το 1-0, ενώ στο 28' ο Σάντρο μετά από σέντρα του Φατζόλι διπλασίασε τα τέρματα της Γιουβέντους.

Πώς μπορεί η Ιταλία να έχει έξι ομάδες στο Champions League - Ο ρόλος του Ολυμπιακού
CHAMPIONS LEAGUE

11:11 - 23.05.2024

Η Ιταλία μπορεί τη νέα σεζόν να έχει έξι ομάδες στο Champions League και σε αυτό σημαντικό ρόλο θα παίξει το τελικό αποτέλεσμα του τελικού του Conference League μεταξύ της Φιορεντίνα και του Ολυμπιακού

Στο δεύτερο μέρος η «γηραιά κυρία» διαχειρίστηκε το προβάδισμα, ενώ είχε τις στιγμές της για να βρει ένα τρίτο γκολ.