Τρίτο σερί γκολ του Γιακουμάκη με τη φανέλα της Ατλάντα στο 2-2 με το Τορόντο (vid)

Γιώργος Γιακουμάκης

Γιακουμάκης / ©intime

Sportal newsroom 08:59 - 16.04.2023 / Ανανεώθηκε: 09:10 - 16.04.2023

Ο Γιώργος Γιακουμάκης βρήκε και πάλι δίχτυα στο ματς της Ατλάντα κόντρα στην ομάδα του Τορόντο.

Ασταμάτητος είναι ο Γιώργος Γιακουμάκης στο MLS. Ο Έλληνας επιθετικός βρήκε δίχτυα στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης της Ατλάντα απέναντι στην Τορόντο και έφτασε τα τέσσερα τέρματα στο πρωτάθλημα.

Ο Έλληνας επιθετικός, που μεταγράφηκε στο MLS τον Φεβρουάριο, άνοιξε το σκορ με γυριστή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκόραρε για τρίτο διαδοχικό ματς στο πρωτάθλημα.

Ο πρώην φορ της ΑΕΚ μετράει τέσσερα τέρματα σε έξι εμφανίσεις με τη φανέλα της Ατλάντα. Ωστόσο, το γκολ του Έλληνα επιθετικού δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του.

Το Τορόντο ισοφάρισε στο 43ο λεπτό με την Ατλάντα να παίρνει και πάλι το προβάδισμα στο 76' με γκολ του Τσολ. Όμως η ομάδα του Τορόντο είχε και πάλι αντίδραση ισοφαρίζοντας στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.