H Νίκη Βόλου «βύθισε» από νωρίς τον Ηρακλή Λάρισας

Τζιοβάνι Ζάκαρη 16:42 - 30.04.2023 / Ανανεώθηκε: 16:53 - 30.04.2023

Με γκολ μόλις στο 8ο λεπτό η Νίκη Βόλου επικράτησε του Ηρακλή Λάρισας (1-0), τον οποίο «βύθισε» ακόμα περισσότερο στη ζώνη του υποβιβασμού.

Η Νίκη Βόλου συνέχισε το σερί νικών της επικρατώντας με 1-0 του Ηρακλή Λάρισας, με φόντο την 22η αγωνιστική της Super League 2, βυθίζοντας ακόμα περισσότερο την ομάδα του κάμπου στη βαθμολογία.

Οι προθέσεις των γηπεδούχων φάνηκαν από νωρίς και το γκολ δεν άργησε να έρθει. Μόλις στο 8ο λεπτό του αγώνα ο Γρομιτσάρης βρήκε τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα και «καθάρισε» την αντίπαλο του.

Η ομάδα της Μαγνησίας έχει εξασφαλίσει την παραμονή της βρισκόμενη στη 4η θέση, την ώρα που ο Ηρακλής Λάρισας συνεχίζει την πορεία του προς τον υποβιβασμό.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Μπουργάνης, Γρομητσάρης, Αναστασίου (62′ Τζιώρας), Ανδρέου (46′ Δεληζήσης), Τοπαλίδης, Μέτσε, Παναγιωτίδης, Τσουκαλάς, Ολαϊσόλα (75′ λ.τ Κυριακίδης), Σιαφά (62′ Κάσσος), Μιράντα (62′ Κρητικός).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Φαρμάκης, Γιαννίτσης, Κάσας (82′ Χρηστίδης), Λούκας Γκαρσία, Κέρι (57′ Τασιούλης), Χατζής, Μπάμης (72′ Συρεγγέλας), Γκουγκούδης, Γκαλίτσιος (82′ Λεσάι), Καμπέρης, Μπόσιο.