Τα highlights από τη νίκη του ασταμάτητου ΠΑΟΚ κόντρα στην Κηφισιά (vid)

Κηφισιά - ΠΑΟΚ

© Glomex

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 22:27 - 21.12.2023 / Ανανεώθηκε: 22:57 - 21.12.2023

Ο ασταμάτητος ΠΑΟΚ διέλυσε την Κηφισιά στην Καισαριανή (0-6), στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League και παρέμεινε ακάθεκτος στην κορυφή. Δείτε τα highlights.

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει ακάθεκτος το σερί του σε όλες τις διοργανώσεις!

Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου κλήθηκε να κλείσει τις υποχρεώσεις της για το 2023 με μία νίκη-κορυφής και τα κατάφερε με τον πιο εκκωφαντικό τρόπο. Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, ο Δικέφαλος έστησε «πάρτι» στην Καισαριανή και διέλυσε την Κηφισιά (0-6), η οποία αποδείχτηκε κατώτερη των περιστάσεων.

Ο Γιάννης Κωνσταντέλιας άνοιξε νωρίς τον χορό των τερμάτων (13΄), ενώ στη συνέχεια ο Μπράντον Τόμας με ένα εκπληκτικό τελείωμα διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Στο 34ο λεπτό ο Ντεσπόντοφ εκμεταλλεύτηκε την τρομερή πάσα του Κωνσταντέλια και κατέγραψε το 0-3.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ έμοιαζε ασταμάτητος μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Στο 52΄ ο Μουργκ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-4, ενώ 20 λεπτά αργότερα ο Οζντόεφ με μία κεφαλιά-οβίδα έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο τρίποντο.

Στο 80ο λεπτό, ο Χάρης Τσιγγάρας κατέγραψε το τελικό 0-6.